مقاله
( تعداد مطالب : ۸۵۲ )

روش حذف نویز از عکس‌هایی با نوردهی طولانی

يكشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۴
روش حذف نویز از عکس‌هایی با نوردهی طولانی

 یکی از بزرگ‌ترین عیب‌های نوردهی طولانی با دوربین‌های DSLR پدید آمدن نویز مخصوصا در حساسیت‌های بالا است. تولیدکننده‌های دوربین برای رفع این مشکل یک فناوری با نام Dark-Frame Subtraction (یا DFS) معرفی کرده‌اند، اما استفاده از مزایای آن همیشه ممکن نیست. 

  اگر به فکر ثبت چند عکس متوالی برای یک پروژه عکاسی با وقفه زمانی (time-lapse) یا برای ثبت ... ادامه


همه چیز در مورد رنگ - قسمت نخست

سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴
همه چیز در مورد رنگ - قسمت نخست

  رنگ دارای دو بخش اثرگذار است: جنبهٔ روانی و جنبهٔ بصری. برای خلق یا تفسیر یک اثر اعم از عکس، گرافیک، نقاشی، انیمشین و سینما یا یک محصول تبلیغاتی ضروری است درک صحیحی از چهار نکتهٔ مهم داشته باشیم: 

۱- ویژگی منحصر به فرد رنگ‌های اصلیِ تشکیل‌دهندهٔ نور سفید (قرمز، سبز، نارنجی، زرد، آبی، نیلی، بنفش) به علاوهٔ سفید، مشکی، خاکستری و در نهایت ... ادامه


این پرندهٔ مهاجر؛ نگاهی به مجموعهٔ «حالِ گذشته»

دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴
این پرندهٔ مهاجر؛ نگاهی به مجموعهٔ «حالِ گذشته»

   دی ماه ۱۳۹۳ دیوارهای گالری اِی جی، میزبان عکس‌های متفاوت و پرسش‌برانگیز مهران مهاجر بود. ۴۹ عکسِ مجموعهٔ «حالِ گذشته»، در امتداد نگره‌های عکاسانهٔ پیشینِ مهاجر جای می‌گیرند.

  پرداختِ مهاجر به واکاوی مسائل مهم زمانه که‌گاه با کنجکاوی‌های او در راستای شناخت خود رسانهٔ عکاسی، در هم می‌آمیزد، ویژگی‌ای‌ است که به وضوح می‌توان ... ادامه


کارگاه عکاسی چشم‌انداز و طبیعت - قسمت دوم

شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴
کارگاه عکاسی چشم‌انداز و طبیعت - قسمت دوم

  این مجموعه مقالات آموزشی در نشریه بین‌المللی عکاسی «کشف طبیعت و حیات‌وحش» منتشر شده است. هدف از ارایه این مقاله آموزشی ۱۳ قسمتی، بیان جزئیات روش‌ها و اصول عکاسی در طبیعت و روشن کردن روش‌های به‌دست آوردن مهارت‌های لازم در این شاخه از عکاسی است. قسمت نخست این مقاله پیش از این روی «سایت عکاسی» منتشر شده است.

کمی جابجا شوید

زاویهٔ نگاه بسیار مهم است. با انتخاب ... ادامه


تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

فتوبلاگ‌ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

سایت عکاسی

Powered by Practicalidea