Doug Mills از نیویورک تایمز و Pool و گتی ایمیجز. واشینگتن دی‌سی، ۵ فوریه ۲۰۱۹
ننسی پلوسی در حال تشویق کردن دانلد ترامپ طی سخنرانی سالانه‌ی او در کنگره‌ی آمریکا. ترامپ کمی پیش‌تر این سخنان را ایراد کرده بود: «ما باید از سیاست‌های انتقام‌جویی، مقاومت و مجازات دست کشیده و ظرفیت بی‌پایان همکاری، سازش و خیر و صلاح همگانی را پیش بگیریم.»

غالب عکس‌های سیاسی منتخب سال ۲۰۱۹ در رسانه‌های جهان حول تنها یک نفر می‌چرخیدند: ترامپ. این رئیس دولت جنجالی آمریکا در سومین سال ریاستش بر کاخ سفید، باز هم خبرساز و پرحاشیه بود. شاید مهمترین کنش سیاسی او در سال ۲۰۱۹ که بسیاری از رسانه‌ها به آن توجه کردند، حضور او به‌عنوان نخستین رئیس دولت آمریکا در خاک کره شمالی، این دشمن درجه‌ی یک آمریکا، بود. این رخداد به‌ویژه پس از حملات کلامی این دو رهبر به یکدیگر برای جهانیان جالب توجه بود.

بخش‌های دیگری که رسانه‌ها بازتاب دادند، خبر کشته‌شدن ابوبکر البغدادی رهبر داعش و درگیری داخلی ترامپ با حزب رقیبش دمکرات‌ها بود. این درگیری هم‌چنان در قالب طرح استیضاح ترامپ ادامه دارد.

در این بخش از عکس‌های برگزیده سال ۲۰۱۹ در رسانه‌های جهان، با عکس‌هایی از جهان سیاست همراه خواهیم شد.

981015_28
Brendan Smialowski از AFP و گتی ایمیجز. پانمونجُم، مرز کره شمالی، ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹
دانلد ترامپ در حال قدم گذاشتن در خاک کره شمالی است در حالی که کیم جون اون منتظر اوست.

Kevin Lamarque از رویترز. دیدار دانلد ترامپ و کیم جون اون در خاک کره شمالی، ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹
دانلد ترامپ به‌عنوان اولین رئیس جمهور آمریکا به خاک کره شمالی پا گذاشت. کیم جون اون در حالی که با ترامپ دست می‌داد گفت هیچ وقت انتظار نداشته رئیس جمهور را اینجا ملاقات کند.

Yuri Kadobnov از Pool و اسوشیتد پرس. دیدار ولادیمیر پوتین و کیم جون اون در روسیه، ۲۵ آوریل ۲۰۱۹
رهبر کره کیم جون اون و رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در حال گذر از کنار نگهبانان، طی ملاقاتی در روسیه. این ملاقات که نخستین دیدار این دو رهبر بود، دو ماه بعد از آن رخ داد که گفت‌وگو میان دانلد ترامپ و کیم جون اون بدون رسیدن به توافقی ناگهان متوقف شد.

Shealah Craighead از کاخ سفید. کاخ سفید، ۲۶ اکتبر ۲۰۱۹
در این عکس که از سوی کاخ سفید منتشر شده است، دانلد ترامپ را همراه مشاور امنیت ملی، معاون، وزیر دفاع و فرمانده‌ی ستاد مشترک ارتش، مشغول نظارت بر روند عملیات نظامی می‌بینیم. طبق گفته‌های ترامپ، این عملیات نظامی به کشته شدن رهبر داعش ابوبکر البغدادی در شمال غربی سوریه انجامید.

Alaa al-Marjani از رویترز. نجف، عراق، ۲۷ اکتبر ۲۰۱۹
مردم نجف در عراق در حال تماشای خبر مرگ رهبر داعش ابوبکر البغدادی.

Saul Loeb از AFP و گتی ایمیجز. نخستین مناظره‌ی ریاست جمهوری حزب دمکرات، ۲۷ ژوئن ۲۰۱۹
طی نخستین مناظره‌ی ریاست جمهوری حزب دمکرات، سناتور کامالا هریس در مقابل جو بایدن (سمت چپ) می‌گوید که او در دهه‌ی ۱۹۷۰ با جدایی‌طلبان نژادی می‌خواسته همکاری کند. در مرکز عکس سناتور برنی سندرس را می‌بینیم.

Bruno Barbey از مگنوم. مجسمه مائو زدونگ در میدان تیانفو، چنگدو، چین، ۲۰۱۹

Japan Pool و اسوشیتد پرس. مراسم اهداء نشان پادشاهی، ۱ می ۲۰۱۹
ناروهیتو، امپراتور جدید ژاپن، در حال دریافت نشان امپراتوری است. او جانشین پدرش آکیهیتو شده است. آکیهیتو روز قبل از پادشاهی کناره‌گیری کرد.

برای دیدن سایر عکس‌های برگزیده سال ۲۰۱۹ در رسانه‌های جهان به اینجا رجوع کنید.