880309.gif


شهر تاریخی «پرپینیان» فرانسه، که در مرز این کشور با اسپانیا واقع است، بیست و یکمین دوره  یکی از معتبرترین فستیوال‌های بین‌المللی فتوژورنالیسم را برگزار می‌کند.

در این فستیوال که «Visa pour l’Image» نام دارد، هزاران عکاس مستند و خبری، ادیتورها، آژانس‌های معتبر عکس سراسر جهان، بنگاه‌های انتشاراتی و عکاسان بزرگ شرکت می‌کنند.

 Visa pour l’Image امسال، که از ۷ شهریور (۲۹ آگوست) تا ۲۲ شهریور (۱۳سپتامبر) برپاست، چون سال‌های گذشته شامل ارایه گلچینی از کار عکاسان، گزارش‌هایی از جنگ، طبیعت و محیط زیست، افراد، اعمال مذهبی، پدیده‌های اجتماعی و بزرگترین بلایای روزگار ما است.

همچنین قرار است امسال مجموعه‌ای از برترین آثار دوره‌های گذشته فستیوال نیز به نمایش در آید.

در حاشیه این فستیوال نیز سه برنامه هفتگی، به شرح زیر برگزار می‌شود.

نمایش عکس بر پرده: از نهم تا چهاردهم شهریور (۳۱ آگوست تا ۵ سپتامبر)، برترین عکس‌های خبری و گزارش‌های تصویری سال گذشته درباره جنگ، موضوعات اجتماعی و دیگر حوزه‌های خبر ساز یا آنهایی که مغفول مانده‌اند، بر پرده به نمایش در می‌آید.

ملاقات حرفه‌ای‌ها: پرپینیان محلی است که حرفه‌ای‌ها می‌توانند مشکلاتشان را مطرح کرده، درباره موضوعات مختلفی که با آن دست به گریبان‌اند، بحث کنند و برای تولید و به کاربردن عکس و آینده حرفه‌ای به همفکری بپردازند.

بنابراین از نهم تا پانزدهم شهریور (۳۱ آگوست تا ۶ سپتامبر) نشست‌ها و جلسات ملاقات با عکاسان برگزار می‌شود که گسترده بزرگی از پرسش‌ها را پوشش می‌دهد.

آموزش: از بیست سه تا بیست و هفت شهریور ( ۱۴ تا ۱۸ سپتامبر)، نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف، برگزار می‌شود.

اگر علاقمند به شرکت در این رویداد هستید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت چند زبانه فستیوال، مراجعه کنید.

و اگر به عنوان یک حرفه‌ای علاقمندید آثار خود را در فستیوال بعدی شرکت دهید، اینجا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد.