فرشاد فدائیان، مستند ساز عکاس و محقق پس از ۱۳ سال نمایشگاهی از عکس‌های خود در نگارخانه ماه مهر برپا کرد که عصر پنجشنبه ۱۵ مرداد افتتاح شد.
۳۲ عکس این نمایشگاه زیر عنوان «سرد و سرخ» روایت‌هایی انتزاعی از واقعیات پیرامون آدمی بیان می‌کنند که چه بسا در تخیل مخاطب و بر اساس خودآگاه و ناخودآگاه او، ما به ازای شخصی نیز بیابد که می‌تواند ترجمانی از روزگار باشد.
فرشاد فدائیان که بیست سال است در عرضه فیلم مستند آثار ارزشمندی به جای نهاده ۱۳ سال پیش، نمایشگاه عکسی در نگارخانه سیحون برپا کرده بود و اینک بعد از این وقفه طولانی آخرین عکس‌های خود را به معرض تماشای مردم قرار داده است.
او ۳۲ عکس سرد و سرخ را تنها در ۳۰ دقیقه، دو ۱۵ دقیقه متوالی در دو روز اسفند ماه گذشته ثبت کرده است «مجموعه سرد» عکس‌هایی است از درخت چنار منزل «فریده رهنما» فیلمساز ، درست روزهایی که چناران نرم نرمک پوست می‌اندازند و مهیای بهار می‌شوند و «مجموعه سرخ» باغ گیلاس منزل «پوراندخت سلطانی» همسر مرحوم مرتضی کیوان است که ثبت هر یک از مجموعه ها ۱۵ دقیقه طول کشیده‌اند. استاد عکاس این نمایشگاه را به این دو بانو تقدیم کرده است.
عکس‌های فدائیان به شکل غریبی به نقاشی آبستره تنه می‌زند او می‌گوید: به عنوان یک مستندساز به امین بودن در ارائه اصالت هنر و بیان واقعیاتی که می‌بیند اعتقاد دارد. گاه انتزاع در محضر سوژه نهفته است و تنها این نگاه و ذهن جستجو گر آدمی ست که باید آن را در یابد و به منضر ظهور برساند.
هدف او بازگویی واقعیتی بیرونی ست که در سوژه دیده و اینک از این قالب آنها را با مخاطب در میان گذاشته است.
نمایشگاه عکس فرشاد فدائیان تا سه‌شنبه ۲۷ مرداد ۸۸ در نگارخانه ماه مهر ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند همه روزه (غیر از جمعه‌ها) از ساعت یک تا هشت بعد از ظهر از این آثار دیدن کنند.
نگارخانه ماه مهر، بلوار آفریقا، خیابان نیلوفر، پلاک ۷