کاوه بغدادچی، با عکسی که از برگزاری مراسم نماز جماعت در صحن امامزاده حسین قزوین + گرفته بود، بعنوان یکی از نمایندگان منطقه‌ی خاورمیانه، به جمع ۳۶ فینالیست «مسابقه‌ی بین‌المللی عکس دموکراسی» راه یافت.
این مسابقه از عکاسان سراسر جهان خواسته بود تا عبارت "دموکراسی عبارت است از .." را با عکسی تکمیل کنند که می‌بایست به روشنی معنای جامع «دموکراسی» را نشان دهد. هر عکاس مجاز به ارسال حداکثر ۵ تک عکس بود و باید برای هر عکس توسط عکاس شرح کوتاهی هم ارائه می‌شد. براساس آئین‌نامه‌ی مسابقه از هر یک از مناطق شش‌گانه‌ی جهان باید ۶ عکاس یعنی جمعا ۳۶ عکاس برای حضور در مرحله‌ی نهایی انتخاب می‌شدند.
اسامی فینالیست‌ها همزمان با «روز جهانی عکاسی» در ۱۹ آگوست اعلام شد که عکس ارسالی کاوه بغدادچی از ایران به جمع ۶ فینالیست منطقه‌ی خاورمیانه راه یافت. هیات داوران این رقابت بین‌المللی شامل «فیل بورگس» عکاس، مستندساز و بنیانگذار سازمان غیرانتفاعی "پل‌های تفاهم"، «ویلیز هارتشورن» مدیر مرکز بین‌المللی عکاسی و نیز «لویی‌پسی هویوس» عکاس و مدیراجرایی "جامعه‌ی محافظت از اقیانوس‌ها" و کارگردان فیلم مستند "The Cove" که برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شده است، در پایان داوری ۳۶ عکس از ۳۶ عکاس را از میان نزدیک به ۳۰۰۰ تک عکس ارسالی از عکاسان ۱۳۱ کشور جهان، بعنوان فینالیست‌های نهایی برگزیدند. در سیستم امتیازدهی داوری ۶۰ درصد امتیاز به خاطر میزان رساندن مفهوم جامع «دموکراسی» در عکس، ۲۰ درصد برای خلاقیت هنری و اصالت ایده‌ی عکس و ۲۰ درصد دیگر نیز بابت رعایت استانداردها و تکنیک‌های فنی در نظر گرفته شده بود.
این ۳۶ عکس فینالیست از ۱۹ آگوست بر روی وبسایت مسابقه به نمایش درآمده‌اند تا از میان آنها ۱۲ عکس یعنی از هر منطقه ۲ عکس بعنوان برندگان نهایی با رای مردم جهان برگزیده شوند. نمایشگاهی از ۱۲ عکس برنده‌ی نهایی از ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) همزمان با «روز جهانی دموکراسی» و آغاز اجلاس سالانه‌ی سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد‌ در محل لابی ساختمان اصلی این سازمان در نیویورک برگزار می‌شود و پس از آن در یک قالب یک تور بین‌المللی به واشنگتن، هالیوود و سپس شهر‌های مهم جهان سفر خواهد کرد. در رای‌گیری عمومی تاکنون عکس کاوه بغدادچی نه تنها در بین کاندیداهای منطقه‌ی خاورمیانه بلکه در بین تمام عکس‌های راه‌یافته به فینال از سراسر جهان بیشترین رای را به خود اختصاص داده است.  
نهادها و مراکزی چون مرکز بین‌المللی عکاسی، موسسه‌ی "پل‌های تفاهم"، آژانس عکس "گتی ایمج"، بنیاد جهانی جوانان، دانشکده‌ی هنر دانشگاه ایالتی نیویورک، موسسه‌ی عکاسی Annenburg، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دانشکده‌ی ارتباطات و روزنامه‌نگاری کالیفرنیا، دو کمپانی هنرهای تصویری وابسته به هالیوود، در برپزاری این رویداد نقش دارند و پشتیبانی فنی آن را هم شرکت گوگل انجام می‌دهد.