پس از درگذشت بهمن جلالی برای زنده نگاه داشتن یادش تلاش‌هایی شد که در اینجا نگاهی خلاصه داریم به آنچه در این یک سال گذشت.
در اولین اتفاق برنامه ریزی شده پس از درگذشت بهمن جلالی، در سوم اسفند ۱۳۸۸ مراسم یادبودی به مناسبت چهلمین روز درگذشت وی در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. در این مراسم ساده و صمیمی که با صدا و تصویر بهمن جلالی همراه بود جمعی از هنرمندان و نزدیکان جلالی سخن گفتند و فیلم کوتاهی، که امیر اثباتی از مراسم به خاکسپاری بهمن جلالی ساخته بود به نمایش در آمد.
جمعه دهم اردیبهشت ۸۹ گالری فروهر، با نمایشگاه گروهی عکس به یاد بهمن جلالی افتتاح شد.
نیمه خرداد ۸۹ سی‌امین شماره فصلنامه عکسنامه «یادنامه بهمن جلالی» منتشر شد. این یادنامه مجموعه‌ای ارزشمند از یادداشت‌ها و مطالب مطرح شده از سوی چهره‌های سر‌شناس فرهنگ و هنر، شاگردان، دوستان و نزدیکان بهمن جلالی به همراه زندگینامه و عکس‌های نادیده از او است.
۲۴ خرداد ۸۹ دبیرخانه سومین جشنواره عکس شوکا اعلام کرد به پاس همراهی و همکاری زنده یاد بهمن جلالی با این جشنواره جایزه ویژه «بهمن جلالی» به یکی از شرکت کنندگان در این دوره از مسابقه اهداء می‌شود. در ادامه و با برگزاری مسابقه دوم مهر ۸۹ این جایزه به سجاد عزیری اهداء شد.
۴۲ عکس‌ از مجموعه‌های «انقلاب»، «کویر» و «مناظر شهری» از ۲۸ خردادماه ۸۹ در شهر فلورانس به نمایش گذاشته شد.
یکشنبه سی‌ام آبان مراسم بزرگداشت بهمن جلالی در Paris Photo و در سالن نمایش Carrousell du Louver museum شهر پاریس برگزار ‌شد. در این مراسم چند نفر درباره بهمن جلالی سخن گفتند و مجموعه عکس‌های جنگ، انقلاب و تصویر خیال بهمن جلالی به صورت اسلاید به نمایش گذاشته شد.

و در طول این یک سال رعنا جوادی با همکاری Inka Schube کیوریتور موزه اشپرینگل و مشورت Catherine David مشغول آماده‌سازی کتاب و نمایشگاه عکس‌های بهمن جلالی برای  جایزه اسپکتروم است که در شهریور ۸۸ توسط بنیاد نیدرزاکسن به بهمن جلالی تعلق گرفت. این نمایشگاه بزرگ در ۲۹ ماه مه ۲۰۱۱ در موزه اشپرینگل شهر هانوور افتتاح خواهد شد.