901118
 

جمعه ۲۱ بهمن مجموعه‌ عکس‌های برگزیدهٔ نخستین جشنوارهٔ دانشجویی عکس دانشگاه تهران با عنوان «اینجا زیستگاه من است، جغرافیای ذهن من»، به همت انجمن علمی دانشجویی عکاسی، در نگارخانهٔ پاییز خانهٔ هنرمندان به نمایش در می‌آید.
در این نمایشگاه که در دو نوبت برپا می‌شود، آثار فواد رهنما، پوریا هنرمند، انسیه لشگری، مختار حسین‌زاده، منصور شمسی، مینا ممیز، محسن شاهمردی و محمد افضلیان در نوبت اول به مدت چهار روز و نوید ریحانی، الهه عبداله‌آبادی، ولی‌اله سابقی سارویی، محمدرضا میرزایی، فاطمه بیگ‌مرادی، اشکان زهرایی، ابراهیم سیسان و هادی آذری در نوبت دوم به مدت سه روز مجال حضور یافته‌ است.
 این آثار طی دو مرحله در معرض داوری یحیی دهقان‌پور، حمید سوری، مهران مهاجر، مهرداد نجم‌آبادی، امیرعلی قاسمی و رویا نوری‌نژاد قرار گرفته‌ است.
 «عکس، که دیری است در فراموشیِ سنت خود، در قاب‌هایی نشسته بود برای نمایش معنایی خاص، اینجا در جغرافیای همیشگی‌اش، خود مولد معناست و دانشجو که همواره راست‌ترین زبان‌ها را در بیان داراست، سازندهٔ آن. زیستگاه مشترکمان را در جغرافیای ذهن دانشجویانش، جست‌و‌جو کردیم تا جشنوارهٔ نخست؛ دریچه‌ای باشد برای نگاه به وسعت دنیای اطرافمان. اینجا نمایش محدودهٔ جغرافیایی عکس‌هایی است که ذهن دانشجویان روزگارش، در آن زیست می‌کند.»
آیین گشایش: ساعت ۱۷ جمعه ۲۱ بهمن
نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۸ بهمن از ساعت ۲۰-۱۴ ادامه دارد.
خانهٔ هنرمندان ایران، خیابان ایرانشهر شمالی، باغ هنر