آثاری از چهار عکاس ایرانی به ششمین دوسالانه‌ی بین‌المللی عکس تاشکند، که از ۱۳ مهرماه جاری در پایتخت جمهوری ازبکستان برپا شده است، راه یافت.
دوسالانه‌ی عکس تاشکند که یکی از زیرمجموعه‌های هفته‌ی هنر ازبکستان است، همزمان با این فستیوال بزرگ هنری کار خود را با نمایش آثاری از عکاسان سراسر جهان در گالری‌ها و موزه‌های شهر تاشکند و نیز نگارخانه‌ی «چارسو» در شهر تاریخی سمرقند آغاز کرد. مراسم اهدای جوایز و معرفی برندگان این دوره سه‌شنبه شب در محل آکادمی هنر ازبکستان برپا شد و کاوه بغدادچی، عکاس ایرانی که خود با سه مجموعه عکس در این جشنواره حضور داشت، موفق به کسب مدال طلا و دیپلم افتخار بهترین کیوریتور (گردآودنده) ششمین دوسالانه‌ی عکس تاشکند شد. کاوه بغدادچی که به دعوت آکادمی هنر ازبکستان و با حمایت سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در آن کشور به تاشکند سفر کرده تنها عکاس ایرانی حاضر در مراسم پایانی بود.
مجموعه‌ی گردآوری شده توسط او شامل ۳ مجموعه عکس از سه عکاس ایرانی صمد قربان‌زاده، بهشته ذبحی و علی شیخ‌الاسلامی بود که با نظر هیات داوران به عنوان بهترین مجموعه‌ اثر ارائه شده از سوی کیوریتورها شناخته شد. در این دوره از دوسالانه عکاسانی از ۳۵ کشور مختلف با ۱۵۰۰ پروژه‌ی عکاسی شرکت کرده بودند که نهایتا آثار راه‌یافته در قالب چندین نمایشگاه در مکان‌های مختلفی در شهرهای تاشکند و سمرقند ارائه شدند و ۱۵ نفر در ۶ گرایش مختلف عناوین برتر را بدست آوردند. کاوه بغدادچی پیش از این در سال ۲۰۱۰ هم مدال طلای این دوسالانه را برای مجموعه عکس‌های خود دریافت کرده بود.
علی‌رغم پایان برنامه‌های هفته‌ی هنر ازبکستان در ۱۸ مهرماه نمایشگاه‌های عکس آن تا پایان هفته‌ی جاری ادامه خواهند داشت. ششمین دوسالانه‌ی بین‌المللی عکس تاشکند توسط آکادمی هنر ازبکستان و با همکاری وزارت هنر و ورزش، دانشگاه هنر تاشکند و بنیاد فرهنگ و هنر اربکستان و با حمایت مالی شرکت EPSON برگزار می‌شود بخشی از جشنواره‌ی بزرگ هفته‌ی هنر ازبکستان است که رشته‌های مختلفی چون فیلم، نقاشی، موسیقی، تئاتر و طراحی مد را نیز در برمی‌گیرد. این فستیوال هنری در طول سال‌های برگزاری خود به یکی از مهمترین رویدادهای هنری منطقه‌ی آسیای میانه تبدیل شده است.