920216_2

 

   کتاب «عکاسی و سینما» نوشته‌ی دیوید کمپنی، استاد دانشگاه وست‌مینستر لندن، با ترجمه‌ی محسن بایرام‌نژاد توسط نشر مرکز منتشر شد. 

    این کتاب را که در سال ۲۰۰۹ برنده‌ی جایزه‌ی کتاب سال «بنیاد فیلم بریتانیا» بوده و در ۱۳۸ صفحه (مصور، قطع وزیری) با تیراژ ۱۸۰۰ نسخه عرضه شده است، می‌توانید از «فروشگاه آنلاین کتاب عکاسی» خریداری کرده و در سراسر کشور تحویل بگیرید. 

    در بخشی از مقدمه‌ی مترجم بر کتاب چنین آمده است: «عکاسی و سینما بر اساس یک حسِ نیاز و علاقه‌ی شخصی ترجمه شد. لحن کتاب و اطلاعات بسیاری که در اختیار خواننده قرار گرفته، متناسب با موضوع تحلیلیِ کتاب است. حین ترجمه، برای کاهش اشتباهات و حداکثر دقت، بیش از ۶۰ فیلم، مقاله و اثر هنری مطرح‌شده را برای اول-بار یا بار چندم «مطالعه» کردم. خواننده‌ی علاقه‌مند و پی‌گیر با نشانی آثار گوناگون برخورد خواهد کرد و کتاب به‌نوعی زمینه‌ی مطالعات و تحقیق بیشتر را فراهم می‌کند.»

   دیوید کمپنی، نویسنده‌ی کتاب، استاد تاریخ و مبانی نظری عکاسی در دانشگاه وست‌مینستر لندن است؛ وی علاوه بر سخنرانی در گالری‌ها و برنامه‌های تخصصی مرتبط با عکاسی و سینما، با نشریات معتبر (اَپرچر، آرت‌فروم، فریز و سورس مگزین) به‌عنوان نویسنده همکاری می‌کند.