عکس‌های برگزیده‌ی نخستین جشنواره‌ی بین‌المللی عکس خیام از عصر پنجشنبه ۲۹ خرداد‌ماه ۹۲ در گالری هنر واقع در فرهنگسرای امام خمینی زنجان به نمایش در می‌آیند. 
 طبق اعلام دست‌اندرکاران این جشنواره، آثار منتخب این جشنواره پس از برگزاری نمایشگاه‌هایی در تهران، نیشابور، کرج، ساری، گرگان و رشت هم‌اکنون با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زنجان و موسسه‌ی فرهنگی هنری لوح زرین مانی در شهر زنجان نیز به نمایش گذاشته خواهند شد. 
  همچنین در روز افتتاحیه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ کارگاه و پخش اسلاید عکس‌های برگزیده‌ی برخی جشنواره‌های خارجی با موضوع عکاسی «خلاقه» و «فاین آرت» توسط علی سامعی و ناصر محمدی در محل نمایشگاه برگزار خواهد شد. شایان ذکر است که دوره‌ی دوم جشنواره‌ی خیام با چهار موضوع «آزاد رنگی»، «آزاد تک‌رنگ»، «سفر» و «خلاقه» برگزار خواهد شد و این جلسه در جهت آشنایی عکاسان استان زنجان با تعاریف فیاپ و PSA برای عکس خلاقه و فاین آرت برگزار می‌شود. 
 جشنواره‌ی بین‌المللی عکس خیام نخستین جشنواره‌ی جهانی ایرانی بود که زیر نظر فیاپ و PSA برگزار شد. از میان بیش از ۱۵ هزار عکس رسیده به این جشنواره از سوی ۲۳۵۴ عکاس از ۷۶ کشور، در نهایت ۱۵۰ عکس به عنوان آثار برگزیده معرفی شده و در قالب کتابی به چاپ رسیدند. 

افتتاحیه: پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۲ – ۱۷ تا ۲۰
نمایشگاه تا ۳ تیرماه سالجاری هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲:۳۰ و ۱۶:۳۰ تا ۲۰ دایر است. 
گالری هنر، زنجان، خیابان شیخ فضل الله نوری، فرهنگسرای امام خمینی (ره)