به گزارش انجمن سینمای جوانان بندرعباس هشتمین جشنواره ملی عکس اردیبهشت هرمزگان با حدود سه ماه تاخیر طی روزهای ۲۷ تا ۲۹ مردادماه ۹۲ به میزبانی فرهنگسرای طوبی در بندرعباس برپا می‌شود. 

محمود عسکری، رئیس انجمن سینمای جوانان بندرعباس و دبیر هشتمین جشنواره ملی عکس اردیبهشت، در این خصوص اعلام کرد این جشنواره که قرار بود طبق روال هفت دوره گذشته در اردیبهشت‌ماه امسال برگزار گردد بدلیل مشکلات مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان به عنوان حامی اصلی جشنواره با تاخیر برگزار می‌شود. 
 وی ضمن پوزش از همه شرکت‌کنندگان و مخاطبان جشنواره اردیبهشت اظهار امیدواری کرد در آینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و دیگر نهادهای فرهنگی دست‌اندرکار در این استان همیاری کنند تا با رقع مشکلات مالی این جشنواره همواره در تاریخ معین با کیفیت مناسب برگزار شود. 

گفتنی‌ست از میان ۲۵۰۰ قطعه عکس ارسالی از ۲۲۰ عکاس شرکت‌کننده در هشتمین دوره‌ی جشنواره ۱۰ عکاس موفق به حضور در بخش عکس با موضوع انسان و جامعه شهری (مجموعه عکس) و ۲۱ عکاس موفق به راه‌یابی به بخش جشن‌های ایرانی شده‌اند و ۲۰ عکاس دیگر نیز در بخش استانی با موضوع آزاد حاضر هستند.