نمایشگاهی گروهی با عنوان «عکاسی هنری: چگونه یک مجموعه شروع کنیم؟» به میزبانی گالری راه ابریشم از بعدازظهر جمعه ۱۲ مهرماه ۹۲ گشایش می‌یابد. 
 

به گفته‌ی مسئولین گالری، این نمایشگاه قرار است دعوت یا مشوقی باشد برای شروع گردآوری یک مجموعه عکس یا تکمیل یک مجموعه هنری با آثار عکاسی؛ چه برای کسانی که به تازگی تصمیم به جمع‌آوری مجموعه‌ای گرفته‌اند و چه برای حرفه‌ای‌ترها در هر سطحی که باشند، عکس نقطه‌ی ورود قابل دسترس و در عین حال بسیار جالبی به دنیای هنر است. عکس یکی از معاصرترین مدیوم‌های هنری است و عکاسی ایران یکی از شناخته‌شده‌ترین و چشم‌گیرترین موارد عکاسی‌ در دنیا محسوب می‌شود. در کل هدف اصلی این نمایشگاه این است که چگونه می‌شود گرد‌آوری یک مجموعه هنری را آن هم با عکاسی آغاز کرد. 
 

در این نمایشگاه آثاری از زنده‌یاد بهمن جلالی، شادی قدیریان، رعنا جوادی، زنده‌یاد کاوه گلستان، هنگامه گلستان، مهران مهاجر، مهرداد نجم‌آبادی، گوهر دشتی، آرمان استپانیان، علیرضا فانی، جلال سپهر، ایزابل اشراقی، مهرداد نراقی، مهدی منعم، بابک کاظمی، علی زارع، محمد فرنود، تهمینه منزوی، هاوار امینی و ستاره سنجری ارائه خواهد شد. گفتنی‌ست تعداد قابل ملاحظه‌ای از کارهای عکاسان حاضر در این نمایشگاه در گنجینه‌ی دائمی موزه‌های معتبر دنیا نظیرBritish Museum، Smithsonian، Georges Pompidou، موزه هنرهای معاصر وین (MUMOK) و موزه هنرهای معاصر لس‌آنجلس (LACMA) موجود است. 
 

 تمامی عکس‌های این نمایشگاه در دو قطع ۲۰×۳۰ و ۳۰×۳۰ سانتیمتر و در نسخه‌های بالا ارائه می‌شوند تا قیمت‌هایی مناسب‌تر برای عموم خریداران داشته باشند. آناهیتا قبائیان، مدیر گالری اره ابریشم، در همین زمینه در گفتگویی با روزنامه بهار گفته است: «از هنرمندان حاضر خواستیم تا ادیشن‌های بالایی از آثار خود ارائه دهند تا کسانی که به شکل حرفه‌ای در زمینه جمع‌آوری آثار هنری فعالیتی ندارند به خرید این آثار تشویق شوند… به جز آثار زنده‌یاد بهمن جلالی بقیه آثار با قیمت‌هایی بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان عرضه خواهد شد.» 
 

گشایش: جمعه ۱۲ مهرماه ۹۲ – ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه تا ۲۹ مهرماه سالجاری روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ و پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها از ۱۶ تا ۲۰ ادامه خواهد داشت. 
نمایشگاه روزهای شنبه و تعطیلات رسمی دایر نیست. 
گالری راه ابریشم، خیابان شهید لواسانی غربی (فرمانیه)، پلاک ۱۰۳، واحد ۲