پنجشنبه ۱۹ دی‌ماه ۹۲ یکصد و ‌نود و پنجمین نمایشگاه موزهٔ عکسخانه ‌شهر با عنوان «شصت سال عکاسی» با آثاری از کامران عدل برگزار می‌شود. 

 کامران عدل متولد سال ۱۳۲۰ در تهران و به گفتهٔ خود از سن ۱۲ سالگی عکاسی را دنبال کرده است. وی در سال ۱۳۴۱ به مدرسه عکاسی در پاریس رفت و در سال ۱۳۴۷ به ایران بازگشت و رییس گروه عکاسی تلویزیون ملی ایران شد. این نمایشگاه به مناسبت صد و هفتاد و دومین سال ورود عکاسی به ایران و ارج نهادن به شصت سال عکاسی کامران عدل برگزار می‌شود.

 کامران عدل در یادداشتی برای این نمایشگاه می‌نویسد: «وقتی شصت سال پیش، در چنین روزهایی چشمانم با دریچهٔ دوربین عکاسی آشنا شد، از همان دقیقه و ثانیهٔ اولیه، پیمانی بین من وعکاسی بسته شد، که هنوز ادامه دارد. از آن‌جا که این پیمان، با یک دوربین خبری بسته شد، من، وابسته به‌انسان و آثار و خلق خوی و افکار او شدم. هشت سال بعد از این، انقلابی در ساخت دوربین عکاسی پیش آمد که نسل ما را بیشتر به‌انسان‌ها نزدیک کرد و اعمال او را هرچه سریع‌تر ثبت کردیم. 

   نسل ما، اولین کسانی بودند که با این پدیده، به‌دنیای عکاسی حرفه‌ای پا گذاشتند. و عکاس و عکاسی، وارد جسم و روح آنان شد. جهان را درنوردیدیم و آن را پوشش دادیم. و من در ایران، با در دست داشتن وسیله‌ای چون سازمان تلویزیون ملی ایران، که میلیون‌ها تماشاچی داشت، به‌ بست و توسعهٔ عکاسی نوین، در ایران کوشش کردم.»


نمایشگاه تا ۱۲ بهمن‌ماه  ۹۲ روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ دایر است.
نمایشگاه جمعه‌ها و همزمان با سایر تعطیلات رسمی دایر نیست.
موزهٔ عکسخانهٔ شهر، میدان هفت‌تیر، خیابان بهار‌شیراز، ضلع جنوب‌غربی میدان بهارشیراز