عکس: حنیف شعاعی

  آئین پایانی و مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان سومین دوسالانهٔ عکس فرش دستباف ایران، گشایش نمایشگاه این دوره و رونمایی از کتاب و لوح فشردهٔ دوسالانه عصر سه‌شنبه ۸ بهمن‌ماه ۹۲ در موزهٔ فرش ایران برگزار شد. 

   در این مراسم که با حضور حمید شاه‌آبادی، مشاور امور هنری وزیر ارشاد، محمدباقر آقاعلیخانی، رییس مرکز ملی فرش ایران و گروهی از عکاسان و علاقه‌مندان برگزار شد هیات داوران این دوره متشکل از اسماعیل عباسی، سیف‌الله صمدیان، رضی میری، ساعد نیک‌زات و مجید سعیدی عکاسان حائز رتبه و عناوین شایسهٔ تقدیر را به این شرح معرفی کرد: 

رتبهٔ نخست: علی حسنعلی‌زاده لوح تقدیر، تندیس دوسالانه و مبلغ ۲۵ میلیون ریال
رتبهٔ دوم: سعید عامری لوح تقدیر، تندیس دوسالانه و مبلغ ۲۰ میلیون ریال
رتبهٔ سوم: محمد ادیبی لوح تقدیر، تندیس دوسالانه و مبلغ ۱۵ میلیون ریال
تقدیر ویژه داوران: علی گرامی‌فر
سایر تقدیرشدگان: سیدطاهر حسن‌پور، حسنیه سلطانشاه، لادن شجاع، جلال شمس آذران، مهدی طاهری، ابراهیم علی‌پورو سجاد قهرمانی

921109_1

  همچنین در حاشیهٔ نمایشگاه سومین دوسالانهٔ عکس فرش دستباف ایران، نشست‌های تخصصی عکاسی فرش نیز برگزار می‌شود. طبق اعلام دست‌اندرکاران این برنامه‌ها، چهار نشست تخصصی از صبح روز جمعه ۱۱ بهمن‌ماه ۹۲ در محل موزهٔ فرش ایران برپا خواهد شد. 

   طبق برنامه اعلامی در این روز ابتدا از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ نشستی تحت عنوان «فرش، عکس، زندگی» توسط رضی میری و صادق میری و از ساعت ۱۲ تا ۱۳:۳۰ هم نشستی تحت عنوان «شیوه‌های تصویرگری فرش در عکاسی ایران» توسط کاوه بغدادچی برگزار خواهد شد. 

   سپس در نوبت بعدازظهر نیز دو نشست دیگر توسط محمود مروتی با موضوع «بررسی عکس‌های برگزیدهٔ دوسالانهٔ عکس فرش دستباف ایران» از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ و حسن غفاری با موضوع «عکاسی مستند فرش در فضاهای روستایی و عشایری» از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ برپا خواهند شد. 

   کلیهٔ عکاسان و علاقه‌مندان باید برای حضور در این نشست‌ها از طریق تماس با شمارهٔ ۸۸۹۰۹۴۲۲ اقدام به هماهنگی و ثبت‌نام قبلی کنند. شایان ذکر است این نشست‌ها در تهران، خیابان کارگر شمالی، ضلع شمالی بوستان لاله، تقاطع خیابان دکتر فاطمی، موزهٔ فرش ایران برگزار خواهد شد.