نمایشگاهی از عکس‌های تهمینه منزوی با عنوان «عروسان مخبرالدوله» از عصر جمعه ۹ خردادماه ۹۳ در گالری راه ابریشم برپا می‌شود. 

     تهمینه منزوی در یادداشت معرفی آثار این نمایشگاه می‌نویسد: «پل چهارراهِ مخبرالدوله، چهارطرفِ چهارراه را به هم متصل مى‌کرد. وقتى بالاى پل ایستادم، رو به ضلعِ جنوبى به کوچه‌اى پر از لباسِ عروسى‌فروشى خیره شدم. کمى راست‌تر روبهِ‌رویم، ساختمانى حداقل مربوط به صد سالِ پیش. 
     ویترینى داشت که جلویش را برگ‌هاىِ درخت پوشانده. رمز و رازى در معمارى این ساختمان بود که باورم نمى‌شد، این مکان متعلق به تهران است. برایم عجیب بود که چه کسانى داخل این ساختمان هستند و پنجره‌هاى آن را با لباسِ عروس مزین کرده‌اند. 

 به قول بهمن جلالى مانند روح‌هایى بودند که از بالا نظاره‌گر آدم‌هاى روى پل بودند. از پله‌هاى تنگ و باریک ساختمان بالا رفتم، متوجه شدم داخل ساختمان دوزندگان هستند؛ پسرانى جوان از طبقه‌ىِ کارگر که به شوقِ کام ورزیدن، براى دخترانى لباسِ خیال مى‌دوزند و سالنى با انبوهى از لباسِ عروس. فضایى ناآشنا، غریب و خاموش. 

     کارگاه‌هاى دوزندگى مخبرالدوله محیطى مردانه در ظاهرى زنانه شکل گرفته همراه با صداى رادیوىِ پیرمرد، صداىِ خندان پسرکِ بالاتنه‌دوز یا صداىِ قیچىِ مردِ حریرى.» 

       آناهیتا قبائیان، مدیر گالری راه ابریشم هم درباره این نمایشگاه معتقد است: «تهمینه منزوی در مسیر فعالیت‌های خود در زمینهٔ عکاسی همکاری با راه ابریشم را انتخاب کرده است. او که تنها ٢۶ سال دارد به جرات یکی از پرکار‌ترین و جسور‌ترین عکاسان نسل جوان است. یکی از موضوعات عکاسی تهمینه منزوی «عروسان مخبرالدوله» است که تاکنون در ایران دیده نشده ولی در حال حاضر در موزهٔ هنرهای معاصر پاریس به نمایش گذاشته شده است و فستیوال عکاسی Head on در سیدنی استرالیا هم این مجموعه را در Mills Gallery میزبانی می‌کند. این مجموعه در ماه‌های آینده در دو فستیوال بین‌المللی دیگر در کره‌جنوبی و ایتالیا هم حضور پیدا خواهد کرد. 

      تهمینه منزوی حدود ٧ سال است که عکاسی می‌کند. او به قصد روایت داستان‌های تصویریش به گوشه و کنار شهر می‌رود و در ‌‌نهایت از موضوعی عکاسی می‌کند که هرکدام از ما به کرات دیده‌ایم و چیزی برای بازگو کردن در آن پیدا نکرده‌ایم. 

در مجموعهٔ «عروسانِ مخبرالدوله» حضور ناهمگون دوزنگان جوان در کنار لباس‌های مجلل عروس در فضای اسرارآمیز خانه‌های آجری قدیمی‌ این مجموعه را بسیار جذاب کرده است. این آثار سیاه و سفید مابین عکاسی مستند و هنری است. سندیت عکس‌‎‌ها جاذبهٔ آن‌ها را از دیدگاه زیبایی‌شناسی قوی‌تر و تاثیرگذار‌تر می‌کند.» 

گشایش: جمعه ۹ خردادماه ۹۳ – ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه تا ۴ تیرماه سالجاری روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ تا ۲۰ دایر است. 
روزهای شنبه و تعطیلات رسمی‌ گالری تعطیل است. 
گالری راه ابریشم، خیابان شهید لواسانی غربی (فرمانیه)، پلاک ۱۰۳، واحد ۲