طبق اعلام مسئولین امر، زمان برگزاری نمایشگاه سیزدهمین دوسالانهٔ عکس ایران از دی‌ماه به بهمن‌ماه سال جاری تغییر یافت. 
 
  بنا بر پیشنهاد مجید ملانوروزی، رییس موزهٔ هنرهای معاصر تهران، و موافقت اسماعیل عباسی، دبیر سیزدهمین دوسالانهٔ عکس ایران، با توجه به برگزاری نمایشگاه «نوسنت‌گرایی در هنر معاصر ایران» که تا ۱۹ دی‌ماه ۹۳ در موزهٔ هنرهای معاصر تهران ادامه دارد، زمان برگزاری نمایشگاه سیزدهمین دوسالانهٔ عکس ایران از تاریخ اعلام شدهٔ قبلی به یکم تا بیستم بهمن‌ماه ۹۳ تغییر یافت. 

   عکاسان و شرکت کنندگان با مراجعه به وبسایت دوسالانه می‌توانند از تغییرات ایجاد شده در گاهشمار نمایشگاه آگاهی لازم را بدست آورند و از فرصت فراهم آمده برای انجام و تکمیل پروژه‌های عکاسی استفاده نمایند. 
 
   انجمن عکاسان ایران با همکاری مرکز هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه‌ توسعه‌ هنرهای تجسمی معاصر و موزه‌ هنرهای معاصر تهران، سیزدهمین دوسالانه‌ عکس ایران را با موضوع آزاد در دو بخش رویکرد آرت فوتوگرافی و رویکرد خلاقانه برگزار می‌کند. 
 
   دبیری این دوسالانه را اسماعیل عباسی، که در دو دوره قبل نیز دبیر بوده است، برعهده دارد. همچنین نادر داوودی، محمدمهدی رحیمیان، مسعود زنده‌روح کرمانی، اسماعیل عباسی، مجید مسچی، سید مهدی مقیم‌نژاد، سیدعباس میرهاشمی و ساعد نیک‌ذات از سوی انجمن عکاسان ایران و عبدالرحیم سیاهکارزاده (رئیس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر) و حسین نوروزی (نمایندهٔ مرکز هنرهای تجسمی) اعضای شورای برنامه‌ریزی این دوسالانه را تشکیل می‌دهند.