دبیر سوگواره سرخ، سیاه، به رنگ عشق با اشاره به استقبال هنرمندان برای شرکت در این سوگواره گفت: در نخستین سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق، ۵ هزار و ۹۴۵ اثر در سه بخش عکس، پوستر و تصویرسازی ارسال شده است که انتخاب داوری آثار ۲۵ و ۲۶ آذر ماه انجام خواهد شد. 

   به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، مسعود زنده‌روح کرمانی با بیان این مطلب گفت: از زمان اعلام و انتشار فراخوان (۱۰ آبان‌ماه سال جاری) تا ۲۳ آذرماه ۹۳ در سه بخش عکس، پوستر و تصویرسازی ۵ هزار و ۹۴۵ اثر به دبیرخانه ارسال شده است. 
 
  وی با اشاره به استقبال خوب هنرمندان از راه اندازی این سوگواره همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) در ماه‌های محرم و صفر تصریح کرد: بیشترین استقبال برای شرکت در این سوگواره در بخش عکس بوده که در این بخش ۴ هزار و ۸۷۲ اثر، در بخش پوستر ۶۶۴ اثر و در بخش تصویرسازی ۴۰۹ اثر به دبیرخانه ارسال شده است. 
 
  به گفته زنده‌روح کرمانی، انتخاب و داوری آثار در بخش تصویرگری سه شنبه ۲۵ آذرماه و در بخش پوستر و عکس چهارشنبه ۲۶ آذرماه ۹۳ انجام می گیرد. پس از داوری آثار، ۱۲۰ اثر انتخابی هیات داوران در قالب نمایشگاهی در رواق هنری برج میلاد تهران از تاریخ ۶ تا ۱۶ دی‌ماه ۹۳ در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. 
 
  وی ادامه داد: مراسم اختتامیه سوگواره سرخ، سیاه به رنگ عشق ۱۶ دی‌ماه با معرفی آثار و نفرات برتر در سه بخش عکاسی، تصویرگری و پوستر در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار می شود. 
 
  به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، هدف از این سوگواره ثبت جلوه‌های معنوی و حضور پرشور مردم در برگزاری آیین‫‌های ایام محرم و صفر و نمایش فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و اهمیت این ماه در فرهنگ غنی شیعه در اقصی نقاط ایران است. برگزاری نمایشگاه از این آئین پرشکوه و دستیابی به آثار ارزشمند هنرمندان تجسمی از دیگر اهداف برگزارکننده عنوان شده است.