اختصاصی «سایت عکاسی» – فراخوان شرکت در هفتمین گرنت بنیاد فرانسوی «The Pierre & Alexandra Boulat» با حمایت موسسه LaScam منتشر شد. براساس متن فراخوان، شرایط ارسال آثار برای شرکت در این گرنت به این شرح است: 

۱. شرکت در این رقابت برای تمامی فتوژورنالیست‌های حرفه‌ای فارغ از سن، ‌ نژاد و ملیت آزاد است. 
۲. این گرنت به یک عکاس حرفه‌ای اهدا می‌شود که قصد دارد بر روی موضوعی اجتماعی، اقتصادی، سیاسی یا فرهنگی با نگاهی فتوژرونالیستی کار کند. 
۳. شرکت در این رقابت رایگان است. 
۴. آخرین مهلت ارسال اثر برای شرکت در داوری این گرنت ۱۷ خردادماه ۹۴ است. 
۵. فرستادن عکس‌ها و مدارک لازم باید حتما به صورت FTP و با استفاده از نام کاربری و گذرواژهٔ زیر انجام شود: 

Adress: ftp.cosmosphoto.com
User: petaboulat
Password: bourse
 
۶. شرکت‌کنندگان باید متعهد ‌شوند که مجموعه ارسالی برای شرکت در این گرنت را تا زمان اعلام نتایج نهایی داوری آن برای مسابقه دیگری ارسال نکنند. 
۷. هیات داوران این گرنت اسامی عکاس برگزیده را اواسط تیرماه ۹۴ انتخاب خواهد کرد و نام او شهریورماه ۹۴ در زمان برپایی بیست و هفتمین جشنوارهٔ فتوژورنالیستی پرپینیان اعلام خواهد شد. 
۸. این گرنت شامل ۸ هزار یورو وجه نقد است که نیمی از آن در هنگام اعلام نام برنده و نیم دیگر پس از تکمیل مجموعه عکس تا پیش از اردیبهشت‌ماه ۹۵ به عکاس برنده اهدا خواهد شد. 
۹. عکاس برگزیده باید مبلغ اهدایی گرنت را صرف تکمیل یا بهبود پروژه‌ای کند که مورد پذیرش هیات داوران جایزه قرار گرفته است. 
۱۰. عکاس برگزیده متعهد می‌شود که مجموعه عکس خود را حداکثر تا ۲۷ فروردین ۹۵ تکمیل و به مسئولین این جایزه ارائه کند چرا که این مجموعه باید در بیست و هشتمین دورهٔ جشنوارهٔ پرپینیان در شهریورماه ۹۵ به نمایش گذاشته شود. همچنین عکاس برنده نباید مجموعهٔ کامل خود را تا جشنوارهٔ بیست و هشتم پرپینیان در جای دیگری به نمایش بگذارد یا در مسابقه‌ای شرکت دهد یا فریم‌هایی از آن را جایی منتشر کند. 
۱۱. عکاس برنده متعهد می‌شود که در آینده و هنگام ارائهٔ مجموعه‌اش در هر زمان و هر مکان حتما عنوان برگزیدهٔ «The Pierre & Alexandra Boulat» را در کنار توضیحات مجموعه‌اش قید کند. 
۱۲. عکاس برگزیده باید ۳ فریم از عکس‌های اولیهٔ مجموعه و ۳ فریم دیگر از مجموعهٔ نهایی را با کیفیت بالا بدون ادعای حق‌ رایت و دریافت هزینه به همراه پرتره‌ای از خودش برای استفاده در تبلیغات مرتبط با نمایشگاه و جایزه به برگزارکننده ارائه کند. همچنین پرینت‌های امضا شده توسط عکاس از دو عکس‌ مجموعه هم باید به موسسهٔ برگزارکننده اهدا شود. 
۱۳. عکاس برندهٔ این جایزه نمی‌تواند در دو دورهٔ بعدی این گرنت به عنوان برنده معرفی شود. 
۱۴. متقاضیان این گرنت باید فتوژورنالیست‌های حرفه‌ای باشند و پیش از این حداقل سه مجموعه عکس مشابه را (به صورت منتشر شده یا منتشر نشده) به پایان رسانده باشند. 
۱۵. متقاضیان باید توانایی خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشند. 
۱۶. مدارک لازم برای شرکت در این گرنت به شرح زیر است: 
 

– فرم تکمیل شده و امضا شده توسط عکاس
– کپی کارت شناسایی بین‌المللی یا صفحه مشخصات پاسپورت معتبر فرد متقاضی
– نامه‌ای رسمی که گواهی دهد عکاس شرکت‌کننده در گرنت فتوژورنالیست حرفه‌ای است. 
– رزومهٔ فعالیت‌های مرتبط با عکاسی
– شرح و توضیح شخصی عکاس دربارهٔ مجموعه عکسی که در صورت برنده شدن گرنت، بر روی آن کار خواهد کرد. این نامه باید به صورت تایپ شده و حداکثر در یک صفحه ارائه شود و باید هیچ‌گونه نشانه‌ای، که منجر به شناسایی هویت عکاس توسط هیات داوران شود، در آن نباشد. 
– تخمینی از بودجه و هزینه‌ها‌ی پیشنهادی عکاس برای تکمیل یا اصلاح پروژهٔ عکاسی ارائه شده. 
– یک مجموعه عکس شامل ۱۰ تا ۲۰ فریم به صورت رنگی یا سیاه و سفید. عکاس در صورت برنده شدن موظف است از مبلغ جایزه برای تکمیل یا اصلاح همین مجموعه استفاده کند و مجاز به تغییر سوژه نیست 
– نمونه‌هایی از آثار منتشرشدهٔ عکاس در رسانه‌های خبری چاپی یا آنلاین. (ارسال این مورد اختیاری است.) 

۱۷. آثار ارسالی باید دارای این مشخصات فنی باشند: 
 

– بیشترین حجم هر فریم ۳ مگابایت باشد. 
– آثار فقط با فرمت JPEG ارسال شوند. 
– شرح و توضیحات اختصاصی هر عکس در قسمت File Info آن ذخیره شده باشد. 
– هر عکس به طور جداگانه طبق ترتیب قرارگیری در مجموعه دارای عنوان و شماره باشد تا برای هیات داوران به درستی نمایش داده شود. 
– روی تمامی عکس‌ها باید فاقد اسم عکاس، لوگو، قاب یا هر عنصر اضافی دیگری باشد. 

۱۸. متن کامل فراخوان (شامل فرم ثبت‌نام) این گرنت را می‌توانید از اینجا دریافت کنید. 

   ششمین دورهٔ این گرنت در سال گذشته نصیب Kosuke Okahara (متولد ۱۹۸۰ در ژاپن) شد که از ۱۰ سال پیش تاکنون بر روی مجموعه عکسی دربارهٔ موادمخدر در کلمبیا کار می‌کند.