اختصاصی «سایت عکاسی» – فراخوان شرکت در یازهمین جشنوارهٔ عکس Angkor کامبوج که تبدیل به یکی از مهم‌ترین رویدادهای رقابتی عکاسی در سطح قاره آسیا شده است، منتشر شد. شرایط ارسال آثار جهت شرکت در مسابقهٔ امسال و همچنین کارگاه‌های جانبی آن به این شرح است: 

۱. شرکت در این مسابقه برای تمامی عکاسان فارغ از ملیت و سن آزاد است. 
۲. امسال این مسابقه در دو بخش «آزاد» و موضوعی برگزار می‌شود. در بخش آزاد هیچ محدودیتی درباره موضوع و سوژهٔ عکس‌ها وجود ندارد ولی در بخش دوم عکس‌هایی مدنظر است که روایتی امیدبخش و مثبت را دربارهٔ افراد، گروه‌ها یا سازمان‌هایی بیان کنند که در تلاش برای ایجاد تغییرات اجتماعی یا زیست‌محیطی مثبت در جهان هستند. 
۳. شرکت در این مسابقه رایگان است. 
۴. این مسابقه تنها مجموعه عکس می‌پذیرد و از ارسال تک عکس خودداری کنید. 
۵. تمامی مجموعه‌های ارسالی باید حاوی فریم‌هایی با تم، داستان یا پیام مشترکی باشند. 
۶. محدودیتی از نظر تعداد مجموعه‌های ارسالی وجود ندارد و عکاسان می‌توانند در هر یک از بخش‌ها هر تعداد مجموعه عکس که خواستند ارائه دهند ولی لازم است برای هر مجموعه یک بار فرم مشخصات را پر کنند. 
۷. تمامی مجموعه‌های مورد نظر برای شرکت در این مسابقه باید روی وبسایت شخصی یا یک گالری آنلاین عمومی قرار گرفته و لینک مستقیم آن صفحه (URL) در فرم آنلاین ثبت‌نام برای مسابقه ارسال شود. این مسابقه از پذیرش آثار به صورت پستی یا ایمیلی معذور است. 
۸. لازم است عکاسان برای هر یک از مجموعه‌های ارسالی یک بار فرم آنلاین ثبت‌نام را به زبان انگلیسی تکمیل کرده و در قسمت مربوط به ارسال لینک نشانی اینترنتی دسترسی مستقیم داوران به مجموعهٔ موردنظر را ارسال کنند. 
۹. شرکت‌کنندگان باید از طریق لینک موجود در انتهای این صفحه وارد مراحل ثبت‌نام شوند و پس از خواندن و قبول مفاد فراخوان با کلیک بر روی عبارت continue وارد صفحه‌ای برای تکمیل فرم مشخصات عمومی شوند و سپس در فرم بعدی بخش موردنظر مسابقه را انتخاب کرده و با وارد کردن عنوان مجموعه، شرح مختصری در حد ۵۰۰ کلمه درباره مجموعه، کشور محل عکاسی، تعداد فریم‌های مجموعه و در پایان لینک مستقیم به فریم‌های مجموعه اثر خود را برای داوری ارسال کنند. 
۱۰. هر مجموعه عکس باید از حداقل ۱۵ فریم تشکیل شده باشد ولی محدودیتی برای حداکثر تعداد فریم‌ها در یک مجموعه وجود ندارد. 
۱۱. هر مجموعه عکس باید فقط در یکی از دو بخش مسابقه شرکت داده شود و از شرکت دادن یک مجموعهٔ یکسان در هر دو بخش خودداری کنید. 
۱۲. آخرین مهلت ارسال اثر برای بخش مسابقه ۲۵ خردادماه ۹۴ (به وقت کامبوج) است. 
۱۳. به تمامی شرکت‌کنندگان تا اواسط تیرماه سال جاری درباره نتایج مسابقه از راه ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد شد. 
۱۴. نمایشگاه جشنوارهٔ امسال و کارگاه‌های جانبی آن از ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۹۴ در شهر Siem Reap واقع در شمال‌غرب کامبوج برپا خواهند شد. 
۱۵. تمامی حقوق قانونی و مالکیت عکس‌های ارسالی باید در اختیار شخص عکاس باشد. 
۱۶. برگزارکنندگان جشنواره متعهد می‌شوند پیش از انتشار و استفاده از هر یک از عکس‌های منتخب برای هر منظور اجازهٔ کتبی صاحب اثر را کسب کنند. 

   همچنین همانند دوره‌های گذشته شماری کارگاه آموزشی حرفه‌ای با تدریس گروهی از بهترین مدرسان عکاسی جهان برای تعداد محدودی از متقاضیان برگزار خواهد شد. کلیهٔ متقاضیان شرکت در این کارگاه‌ها باید پورتفولیوی جداگانه‌ای برای این منظور ارسال کنند و شرکت در این بخش مستقل از بخش مسابقه است. شرایط ارائهٔ درخواست برای حضور در این کارگاه‌ها به این شرح است: 
 
۱. هیات ارزیابی و گزینش حداکثر ۳۰ عکاس را برای شرکت در این کارگاه‌ها انتخاب خواهد کرد. 
۲. شرکت در این کارگاه‌های آموزشی رایگان است. 
۳. ارائهٔ درخواست برای حضور در این کارگاه‌ها برای نخستین بار محدودیت سنی ندارد ولی تمامی متقاضیان باید ملیت یکی از کشورهای آسیایی را داشته باشند و نیز کمتر از ۵ سال سابقهٔ عکاسی حرفه‌ای داشته باشند. 
۴. انتخاب عکاسان بر اساس کیفیت پورتفولیوی ارسالی آنان انجام خواهد شد. این پورتفولیو باید به صورت یک فایل ZIP بر روی سایت آپلود شود. 
۵. هر عکاس باید فقط یک پورتفولویو ارسال کند و هر پورتفولیو باید حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۰ عکس داشته باشد. 
۶. هر عکس در پورتفولیوی ارسالی باید با سایز بزرگ ۱۲۰۰ پیکسل و با فورمت JPEG و کیفیت متوسط ذخیره‌سازی شده باشد. 
۷. عنوان هر فایل را باید شامل اسم عکاس و شماره فریم باشد. مثال: Arman_Hosseini_۱
۸. هر عکاس باید روزمه عکاسی خود را به زبان انگلیسی همراه با عکس‌ها ارسال کند. درج تمامی سوابق تحصیلی، کارگاه‌های عکاسی، مشاغل مرتبط و نمایشگاه‌ها و جوایز همراه با قید زمانی برای هرکدام توصیه می‌شود. 
۹. ارسال یک «بیانیهٔ شخصی» از عکاس همراه با آثار الزامی است. در این بیانیه عکاس باید به زبان انگلیسی برداشت و دیدگاه‌هایش دربارهٔ عکاسی و تجاربش در این زمینه را شرح دهد و هدفش از حضور در این کارگاه‌ها را بیان کند. 
۱۰. پس از آماده کردن تمامی این موارد هر متقاضی باید با مراجعه به فرم آنلاین مربوط به کارگاه‌ها نسبت به ارسال موارد خواسته شده اقدام کند. 
۱۱. تمامی کارگاه‌ها به زبان انگلیسی برگزار خواهند شد. 
۱۲. عکاسان منتخب باید دوربین DSLR و لپ‌تاپ شخصی خود را در طول برگزاری کارگاه همراه داشته باشند. 
۱۳. عکاسان منتخب کارگاه‌ها باید توانایی کار مقدماتی با نرم‌افزارهایی چون فتوشاپ، لایت‌روم و… را داشته باشند. 
۱۴. اسکان عکاسان منتخب برعهدهٔ برگزارکننده خواهد بود ولی پرداخت تمامی هزینه‌های ویزا و بلیط هواپیما برعهدهٔ شخص عکاس است. 
۱۵. آخرین مهلت ارائهٔ درخواست برای حضور در این کارگا‌ها ۹ تیرماه ۹۴ است. 
۱۶. عکاسان متقاضی باید بتوانند در زمان برگزاری جشنواره یعنی از ۱۲ تا ۲۱ آذرماه ۹۴ در شهر Siem Reap کامبوج حضور یابند. 
۱۷. عکاسان منتخب باید در طول شش روز برگزاری این کارگاه‌ها با راهنمایی استادان مربوطه بر روی یک مجموعه عکس کار کنند.