نمایشگاهی از عکس‌های نیما علیزاده با عنوان «دونادون» از جمعه ۲۵ اردیبهشت ۹۴ در گالری آران گشایش خواهد یافت. 

  در متن معرفی این آثار توسط عکاس آمده است: «دونادون و یا جامه به جامه، همان چرخش روح از کالبدی به کالبد، اعم از انسانی، جانوری و یا نباتی است. گذر ایام در این چرخش‌ها نقشی از خود بر سیمای آدمی می‌زند که گوئی قرنهاست بر روی زمین زیسته. این مجموعه ثبت چهره‌هائی است از پیروان دین یاری ساکن خطهٔ کردستان ایران که یارسان نامیده می‌شوند. 

  طی سفری که به این سرزمین داشتم آنها را در جشنی دیرین موسوم به خاونکار همراهی کردم. روز خاونکار اهالی روستاها و شهرهای اطراف، برای دیدار با پیرشان، در ده توت شامی گردهم آمدند. نزدیک ظهر همه مدعوین تنبورزنان در صحن اصلی حاضر شده و به خواندن دعاهای دسته جمعی پرداختند. در میان بیش از پانصد نفری که حضور داشتند، تعدادی از چهره‌ها مرا فرا می‌خواند. همان‌ها را در گوشه‌ای که از قبل با پارچه‌ای مشکی برای خود جدا کرده بودم، دعوت به عکاسی کردم. لحظاتی چند مقابل نگاهم آرام گرفتند و به عدسی چشم دوختند. این عکس‌ها برشی از یک دون است، با نگاه‌هائی به قدمت بشریت.» 

 طبق اعلام دست‌اندرکاران، یارسان یا اهل حق نام مسلکی است عرفانی که در سدهٔ هفتم هجری توسط سلطان اسحاق بنیان گذاشته شده است و به طور عمده در کردستان ایران و عراق پیرو دارد. خاونکار، جشنی سه روزه در اواسط پاییز است که میهمانان این مراسم دیرینه با گرفتن روزه و استحمام و تهیه لباس نو به پیشواز آن می‌روند. در روز موعود همراه با خانواده با مقداری سیب و انار دون شده، تنبورزنان به دیدار پیر خود می‌روند. توت شامی نیز روستایی است از توابع بخش گهواره، در شهرستان دالاهوی استان کرمانشاه. 

گشایش: جمعه ۲۵ اریبهشت ۹۴ – ساعت ۱۶
گالری جمعه‌های غیرافتتاحیه تعطیل است. 
تهران، خیابان خردمند شمالی، کوچهٔ دی، شماره ۱۲، گالری آران