نمایشگاهی از عکس‌های حمید مهدوی با عنوان «ابتدا پرنده بود» از جمعه ۲ مرداد ۹۴ در گالری ایده پارسی گشایش خواهد یافت.
 
 طبق اعلام دست‌اندرکاران، در این نمایشگاه ۱۰ عکس در ابعاد ۷۰×۱۰۰ سانتیمتر به نمایش درخواهد آمد که همگی در مناطقی همچون بهشهر، آران، مریوان، تالش، اراک، میانکاله، تهران و …. عکاسی شده‌اند. کار انتخاب عکس‌ها هم برعهده رضا موسوی بوده است.
 
 حمید مهدوی در مقدمه‌ای برای نمایشگاه می‌نویسد: «مجموعه فوق نتیجه قدم‌زنی‌های من در کوه‌ها و دشت‌های ایران است. در هر قدم کشفی تازه و در هر نگاه تصویری مسحورکننده. در نگاه اول هر یک از عکس‌ها تنها یک منظره هستند اما با دقتی بیشتر خواهید دید که با تصاویر برساخته مواجه هستید. هر یک از تابلوها ترکیب و – کلاژ – چندین عکس از گوشه‌های مختلف ایران است که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و منظره‌ای از نو ساخته‌اند. منظره‌ای برای از نو دیدن. یا بهتر بگویم جور دیگر دیدن.»
 
 سجاد افشاریان هم در متنی برای این آثار می‌نویسد: «آن گونه می‌اندیشیم که روح آدمی پس از مرگ به پرواز می‌آید و چه بسا می‌توان گفت … آن، قبل از وارد شدن بر جسم پرنده‌ای بی‌پروا بوده است که جهان را یکسره زیر سایه بال‌های خود طی نموده. و بی‌شک شوق پرواز همچنان بعد از اختراع ابزار آن، باز هم در جان آدمی ماناست. او در معراج، در میلاد، در مرگ، و در هر تحرک معنوی خود را پرنده‌ای می‌یابد. باشد که این‌گونه متصور شویم آدمی که روح است، پرنده‌ایست بی‌پروا در انتظار رهایی…»
 
 حمید مهدوی متولد دی‌ماه ۱۳۶۲ در تهران و دارای مدرک فوق دیپلم «ساخت و تولید» از دانشگاه فنی انقلاب اسلامی است و شروع فعالیت عکاسی او از سال ١٣٨٧ با حضور در کلاس‌های آزاد مرحوم فواد نجف‌زاده بوده است. وی سپس با حضور در کلاس فاین‌آرت دکتر مهدی مقیم‌نژاد و عکاسی تئاتر رضا موسوی در آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای آن را جدی‌تر دنبال کرده است. او تاکنون عکاس بیش از ده نمایش تئاتر بوده و این نخستین نمایشگاه انفرادی عکاسی او به شمار می‌رود.

گشایش: جمعه ۲ مرداد – ۱۷ تا ۲۱
نمایشگاه تا ۸ مرداد ۹۴ هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ دایر است.
تهران، خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، کوچه اله‌وردی آذر، پلاک ٢٨، گالری ایده پارسی