نمایشگاهی از عکس‌های ساسان ابری با عنوان «آن‌سوی آبی» از عصر جمعه ۱۵ آبان‌ماه ۹۴ در گالری آران برگزار خواهد شد.​

گالری آران در توضیحی برای این نمایشگاه آورده است: «در مجموعه جدید ساسان ابری، رنگ ابزار انتقال احساس است. انتخابی برای نشان دادن احساسات بنیادی انسانی، که به تصویر درمی‌آیند ولی توضیح داده نمی‌شوند. او در بستر طبیعت کاوش می‌کند و تک رنگی را انتخاب می‌کند. مثل دیگر  آثار هنری تک رنگ، این مجموعه در عرصه احساساتی که قابل تفکیک نیستند شکل می‌گیرد. دنیایی پر و خالی، که از زمان تهی شده و خلوص رنگ در آن بیننده را دعوت به تعمیق می‌نماید: یک دقیقه دور از هیاهوی زمانه، فرضتی برای خیره شدن به جان مایه اصلی هست.»

 همچنین ساسان ابری برای کاتالوگ نمایشگاه می‌نویسد: «همواره در جست و جوی گریزگاهی بودم در طبیعت. طبیعتی که  شکوهمند و غیرقابل پیش‌بینی و اعجاب‌انگیز است و هزار رنگ. در  انبوه رنگ‌ها، رنگی ناگاه در ژرفای ذهن و دیدگان و سپس بر سطح حساس فیلم نقش بست. رنگی که از درون به بیرون می‌ریخت: آبی. آن هم نه آبی آشنای همیشگی، آبیِ درخشندهٔ تازه‌ای که از عمق زندگیم می‌‌جوشید و باید "آبی ماورا"یش نامید.
 
  این آبی رنگی کامل‌تر است. آبی شکل یافته که آرام به دوربین قدم نهاد. پس از آمیزش با رنگ‌‌های دیگر، آنچه به آهستگی از دل هستی بیرون می‌آمد به تانی در نور و سایه با طیف‌هایی گونه‌گون بر کاغذ نقش می‌بست.  نقش‌‌ها بر چهره نشستند و پرتره‌‌ها آبی شدند. آبی ماورا برایم یادآور آن سادگی بی‌انتهای زیستن و معنای زندگی‌ست. معنایی انسان‌وار و امیدبخش که از ماورای هر وجودی می‌تابد و پوینده است و چون نیک بنگری مدام تکرار می‌‌شود و تکرار می‌‌شود.»

  ساسان ابری متولد ۱۳۶۳ در تهران است و در زمینهٔ عکاسی و ساخت ویدئوآرت فعالیت دارد. عکس‌های او تاکنون در چند نمایشگاه گروهی در گالری‌های آران، گلستان، راه ابریشم، ماه‌مهر و همچنین در یازدهمین دوسالانهٔ عکس ایران به نمایش درآمده است. نمایشگاه انفرادی قبلی او با عنوان «زرد خفته» دی ۹۲ در گالری آران برگزار شده بود.

گشایش: جمعه ۱۵ آبان – ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه تا ۲ آذرماه ۹۴ هر روز (به جز جمعه‌های غیرافتتاحیه) از ساعت ۱۱ تا ۱۹ دایر است.
تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه‌ دی، پلاک ۱۲، گالری آران