نمایشگاه عکس مزدک عیاری با عنوان «خاطرات یک و نیم متری» از روز جمعه ۶ آذر ۹۴ در گالری امکان برپا شده است. 
 
  طبق اعلام دست‌اندرکاران، آثار این نمایشگاه حاصل قریب به ده سال عکاسی نامتناوب در فاصله‌ی زمانی سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۲ است که تا به‌حال فقط در نمایشگاهی با عنوان ایران: تاریخ ناویراسته در موزه‌‌ی هنرهای مدرن پاریس و موزه‌ی ماکسی رم به صورت اسلاید به‌نمایش درآمده است. 
 
 در این نمایشگاه اما، عکس‌ها در دو فرمت متفاوت اسلاید و عکس چاپ شده به‌نمایش درآمده‌اند و تفاوت تکنیکی میان این دو شیوه‌ی نمایش، خود افزوده‌ا‌ی معنایی در کلیت اثر ایجاد کرده است: اضافه شدن حرکت در نمایش اسلاید، عکس‌ها را خواه‌ناخواه در روایتی خطی از زمان جای می‌دهد، حال آن‌که تک‌عکس‌ها به‌سادگی به این نظم خطی راه نمی‌دهند و با سکون خود توالی عادی لحظه‌ها را مختل می‌کنند.
 
  اما چه چیز این اثر را از آلبوم خانوادگی و عکس‌های آماتور جدا می‌کند و به درون گالری می‌کشاند؟ ثبت مستند گونه‌‌ی زندگی یک طبقه‌‌ی خاص؟ نگاهی که نام هنرمندی صاحب سبک را به دوش می‌کشد؟ پشتکار هنرمند در اجرای کار؟ شاید همه و هیچ‌کدام.
 
  در تمامی این عکس‌ها انگار واقعیتی سمج از لابلای زندگی هر روزه عکاس را به‌خود فراخوانده است. شاید دل‌ سپردنی تام به‌همین ماجرا عکس‌های او را به زمانی ورای عادت هرروزه نزدیک کرده است، زمانی که شاید هر یک از ما گاه آن را حس کرده‌ایم.
 
  مزدک عیاری متولد ۱۳۵۵ در تهران و دارای مدرک کارشناسی در رشته عکاسی از دانشگاه آزاد تهران مرکز است. شایان ذکر است گالری امکان از حدود دو ماه پیش با مدیریت بهزاد نژادقنبر راه‌اندازی شده و این دومین نمایشگاه این گالری به شمار می‌رود.

نمایشگاه تا ۱۸ آذر ۹۴ هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۰ دایر است.
گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.
تهران، میدان هفت تیر، کوچه شهید آقامحمدی، پلاک ۷۷، نگارخانه امکان