نمایشگاه طراحی‌های حمید هادی‌نژاد از روز جمعه ۱۶ بهمن ماه ۹۴ در گالری افرند گشایش می‌یابد.

  کاظم موسوی اقدم دربارهٔ نمایشگاه او نوشته است:  «شاید بتوان آفرینش هنری را ترکیب چیز‌ها و رخدادهای ظاهرا نامرتبط برای پرده‌برداشتن از واقعیتی پنهان دانست. حمید هادی‌نژاد چنین ترکیب مهیج و تامل‌برانگیزی را در آثار خود به نمایش می‌گذارد.

   او با مهارت فراوانی توانسته است به لایه‌های عمیق وجود ما نقب زند و بر پیچیدگیِ و سیالیت موقعیت روانی انسان امروز تاکید ورزد. آنگاه که تصویر محصولِ آمیزش قلمرو خیال و واقعیت می‌شود و فی‌البداهگی جای از پیش‌تعیین‌شدگی را می‌گیرد، چیزهای متفاوت و متضاد اجازه می‌یابند درهم تلفیق شوند و پیوسته به‌یکدیگر تبدیل گردند.

   پرتره‌ها، اندام‌های جانوری و اعضای بدن همگی طی فرایند دگردیسیِ مستمرْ خود را از محدوده‌های هویتی یکپارچه و پایدار می‌رهانند و در زنجیره‌ای از دلالت‌ها بازتابی از رویا‌ها و تخیلات ما می‌شوند. این فرایند در طرح‌ها و نقاشی‌های هادی‌نژاد‌گاه به نفی دوگانهٔ انسانِ آزاد و ماشین بی‌اراده می‌انجامد و‌گاه تضاد بین موجودات فراطبیعی و واقعی را به چالش می‌کشد.

   هنرمند موفق می‌شود نظام بصری نو و منحصربفردی بسازد تا بتواند از میان انبوه تقابل‌ها و آشفتگی‌ها به موجوداتی خودبسنده و وحدتمند ‌دست یابد؛ موجوداتی که می‌توانند به‌منزلهٔ اسطوره‌های شخصی وامروزی باشند. این اسطوره‌ها البته نه دیگرقهرمانندو نه نجات‌بخش، بلکه بیشتر نمایانگر فضای مالیخولیایی و اضطراب‌آور زندگی ما هستند». 


   حمید هادی‌نژاد دانش آموختهٔ رشتهٔ نقاشی و عضو انجمن عکاسان برلین است. حضور ۱۲ اثر وی در گالری موزه نقاشان اکسپرسیونیست آلمان و برگزاری نمایشگاه‌های متعدد از سال ۶۹ در کارنامهٔ او به چشم می‌خورد.

گشایش: جمعه ۱۶ بهمن – ساعت ۱۶
نمایشگاه تا ۳۰ بهمن ۹۴ همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است. 
گالری افرند: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، خیابان جهان‌آرا، خیابان ۱۹ام (جلال حسینی)، بعد از تقاطع اشک ‌شهر، پلاک ۴۸