گالری شیرین از جمعه ۲۳ بهمن ۹۴ میزبان نمایشگاه آثار برگزیده ششمین دوره جایزه عکس شید (جایزه مستقل عکاسی مستند اجتماعی) خواهد بود.

  طبق اعلام دست‌اندرکاران، در ششمین دوره برگزاری جایزه عکس «شید» مجموعه‌ای از کارگاه‌های تخصصی، ادیتوریال، نشست و سخنرانی نیز در کنار نمایشگاه آثار برگزار خواهد شد. 

   شورای سیاست‌گذاری جایزه عکاس «شید» شامل پیمان هوشمندزاده، بهروز مهری و روشن نوروزی امسال پنج داور ایرانی را برای بررسی آثار پنجمین دوره جایزه عکس شید (SHEED AWARD ۲۰۱۵) برگزیدند. براسن اساس نادر داوودی، رضا معطریان، بهنام صدیقی، عباس حاجی محمدی و آرش خاموشی ششمین دوره جایزه شید را داوری کرده‌اند. 

  جایزه «شید» (به معنای نور و روشنایی) یک جایزه مستقل و تخصصی عکاسی است که هر سال به یک عکاس در حوزه عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود. اینجایزه‌ فقط یک نفر را به واسطه مجموعه عکس‌هایی که در حوزه مستند اجتماعی عکاسی کرده است، به‌عنوان برنده جایزه معرفی می‌کند. بهروز مهری، تهمینه منزوی، ابوالفضل نسایی و عبدالله حیدری به ترتیب برگزیدگان دوره‌های‌ اول تا چهارم این جایزه بوده‌اند و دوره پنجم نیز بدون معرفی برنده به کار خود پایان داد.

گشایش: جمعه ۲۳ بهمن – ساعت ۱۶
بازدید از این نمایشگاه تا ۵ اسفندماه ۹۴ همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود. 
گالری شیرین: تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۵