«دیوار ۴٧» عنوان رویداد فروش یک‌روزهٔ آثار تجسمی به جهت حمایت از افراد و کودکان «سندروم داون» است که روز جمعه ١۴ اسفند ۹۴ برگزار می‌شود.

   این رخداد در راستای حمایت از پروژه دیوار ۴٧ است که عواید فروش آثار به افراد و کودکان سندروم داون اختصاص می‌یابد. شرکت‌کنندگان در این رویداد عبارت‌اند از: علیرضا پورحنیفه، صالح تسبیحی، سیامک تقی‌زاده، حمید جانی‌پور، نیوشا خطیب، محمد خلیلی، داریوش راد، روزبه روزبهانی، مجید سعیدی، ابوالفضل شاهی، گلبرگ شعبانی، سیوا شهباز، حسن علی شیری، عطیه عطارزاده، عظیم فلاح، امیرمحمد قاسمی‌زاده، شادی قدیریان، محمودرضا نوربخش و مهدی وثوق‌نیا.

   محمودرضا نوربخش، گردآورنده این نمایشگاه، در بیانیه آن می‌نویسد: «مسئولیت اجتماعی تنها پرداختنِ محض به مسائل انسانی در قالب مضامین هنری، یا ارائهٔ دیدگاه در شبکه‌های اجتماعی، آن‌هم فقط در حاشیهٔ امن و بدون هزینه، نیست. گاهی در نزدیکیِ ما انسان‌هایی هستند که با چالش‌ها و نیازهایی جدی مواجه‌اند، چالش‌هایی که برای بسیاری از ما پیش‌پاافتاده به نظر می‌رسند. در چند سال اخیر، پروژهٔ جهانی «دیوار ۴٧» به همتِ پزشک مبدع این طرح، آزاده عباس‌زاده، با نمادی شهری به نام «دیوار ۴٧»، به نشانهٔ تعداد کروموزوم‌های افراد داون، توانسته در شهرهای مختلف ایران تلنگری باشد برای توجه بیشتر به این افراد و بالا بردن امید و توان زندگی در میان آن‌ها. این پروژه که با هزینهٔ شخصی شکل‌گرفته، امروز به یک بنیاد تبدیل‌شده و اکنون به بهانهٔ هنر و با همکاری بخشی از جامعهٔ هنرهای تجسمی، نیازمند همیاری همهٔ کسانی است که توان آن رادارند تا شروعی برای حمایت جدی از این افراد و به‌ویژه کودکان داون را رقم بزنند.»

   این نمایشگاه روز جمعه ١۴ اسفند ۹۴ از ساعت ١۶ تا ٢۱ در گالری نگر به نشانی تهران، قیطریه، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک ۳۳ برگزار می‌شود.