جایزه‌ی عکس ایران تراول فوتو از سوی شرکت خدمات گردشگری «همافران خورشیدسوار» در شیراز طراحی‌شده و تیم اجرایی مصمم است تا جایزه را به‌صورت فصلی و منظم برگزار کند.

موضوع جایزه:
 ایران در بهار

هدف و تعریف مسابقه: 
این عکس‌ها همچنان که تلاشی برای نشان دادن تصویری درست و امروزی، و به‌دوراز سیاست از زندگی در ایران است، حامل دعوتی ضمنی به سفر به ایران، دیدن و تعامل نیز خواهد بود. 

جوایز:
نفر نخست: مبلغ ۱۰ میلیون ریال
نفر دوم: مبلغ ۳ میلیون ریال
نفر سوم:  مبلغ ۲ میلیون ریال

آیین‌نامه: 
شرکت تمامی عکاسان ایرانی و غیر ایرانی در این جایزه به‌شرط رعایتِ موضوع و بندهای فراخوان، آزاد است. 
هر عکس باید همراه با توضیحی درباره‌ی عکس و ترجیحاً به زبان انگلیسی ارسال شود. این توضیحات می‌تواند شامل اطلاعاتی چون محل ثبت عکس، توضیحاتی درباره‌ی رفتار سوژه‌ها و یا اشاراتی به آیین‌ها و سنت‌های مردم در بهار و .. باشد.
آثاری که واجد ۳۰۰ کاراکتر توضیح به زبان انگلیسی باشند در صورت رعایت استانداردهای جایزه، برای «داوری»؛ واجد امتیاز بیشتر، و در «انتشار» و یا استفاده در «تبلیغات با رعایت حقوق معنوی» در اولویت خواهند بود.
اطلاعات فردی، شماره تماس، آدرس ایمیل و در صورتِ امکان آدرسِ اینستاگرام هر شرکت‌کننده، همراه با عکس‌ها و در فایلی جداگانه ارسال گردد. 
جهت ارسال اثر و ذیل هر عکس، پس از عنوان، نام عکاس و شماره‌ی عکس ارسالی را مشخص نمایید. 
ارسال عکس تنها و تنها از طریق ایمیل به آدرس  award@irantravelingcenter.com امکان‌پذیر است.
هر شرکت‌کننده مجاز به ارسال حداکثر ۵ قطعه است.  
حجم عکس‌های قابل‌قبول بینِ یک تا دو مگابایت خواهد بود. عکس‌های ارسالی باید با فرمت jpg  ذخیره و ارسال شوند. گفتنی است ویرایش عکس‌ها تنها در حد تصحیح رنگ و نور امکان‌پذیر است.
دبیرخانه؛ ارسال‌کننده‌ی هر عکس را به‌عنوان صاحب اثر می‌شناسد، در غیر این صورت و در صورت تشخیص عدم مالکیتِ معنوی شرکت‌کننده، تمامی امتیازات باطل، اثر مزبور از مراحل جایزه حذف وعواقب حقوقی نیز بر عهده‌ی ارسال‌کننده خواهد بود.

تقویم جایزه:
مهلت دریافت: ۲۰ فروردین تا ۳۰ خردادماه ۹۵
اعلام نتایج نهایی: ۱۵ تیرماه ۹۵
لازم به ذکر است که این مهلت به‌هیچ‌عنوان تمدید نخواهد شد.

   گفتنی ست ارسال اثر به مسابقه، به‌منزله‌ی قبول مقررات این جایزه است و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده و شرایط و مقررات به عهده‌ی دبیرخانه خواهد بود. همچنین برگزارکننده مجاز است با حفظ حقوق معنوی هنرمند، آثار منتخب را در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع‌رسانی، صفحات مجازی و تبلیغات داخلی و برون‌مرزی خود استفاده نماید.

کانال‌های ارتباطی:
وب سایت
Instagram: Irantravelphoto
Email:Award@irantravelingcenter.com
Telegram: @Irantravelingcenter