نمایشگاه عکس‌های رومین محتشم با عنوان «واقعیت تو تمام است» از جمعه ۷ خرداد ۹۵، همزمان با رونمایی از کتاب «واقعیت تو تمام است» که توسط نشر چشمه منتشر شده است، در گالری راه ابریشم (شعبه‌ی فرمانیه) افتتاح می‌شود.

   در این نمایشگاه، عکس‌های برگزیده‌ای از کتاب «واقعیت تو تمام است» به نمایش درخواهد‌ آمد. رومین محتشم از اولین دانش‌آموخته‌های عکاسی در دانشکده هنرهای زیبا و با‌سابقه‌ی حضور در بیش از هفتاد نمایشگاه داخلی و خارجی و برنده چند جایزه بین‌المللی است. مهدی وثوق‌نیا در یادداشتی بر این نمایشگاه آورده است:

   «دنیای عکس‌های رومین محتشم به عنوان یکی از عکاسان باسابقه کشورمان، برگرفته از بینش دیداری عکاسی است که می‌خواهد آنچه را زیسته در چارچوب عکس به تماشا بگذارد. او در این عرضه‌ی سیاه و سفید بیش از همه به روایت چشم‌اندازهایی می‌پردازد که سال‌ها با آن زندگی کرده‌است. چشم‌اندازهایی که گاه در گذر زمان و با تغییرات زیست محیطی به تصویری تلخ و قابل تأمل بدل شده‌اند. حاصل این رو در رویی مستقیم با این مناظر که بخش مهمی از تجربیات دیداری عکاس را در بر دارد، رسیدن به فرم بیانی است که قالب عکاسی او را در سال‌های اخیر شکل داده‌است. نگاهی سرد، مرکزگرا و مستقیم به افق‌هایی گسترده و خالی از آدم که عموماً با عمقِ وضوح بالا توسط عدسی زاویه باز ثبت شده‌اند. این شکل نگاه بیش از همه به حس و حال عکاس در زمان و مکان زیسته‌اش می‌پردازد.

   از این رو در کنار برداشت‌های شاعرانه و فلسفی‌ای که می‌توان از فضای عکس‌های مجموعه‌ی «واقعیت تو تمام است» داشت، این عکس‌ها به نوعی فقدان زندگی را در جغرافیای ذهنی عکاس به نمایش می‌گذارند. ماشین‌های ساکن، اشیاء یکه و تنها، زمین ترک خورده و درخنان پوشیده‌شده با ستون‌های سیمانی، عناصر بعضی از عکس‌های او را تشکیل می‌دهند، عناصری که در چشم‌اندازهای خاکستری پرسکوت رها شده و از راز همزمانی زندگی و مرگ سخن می‌گویند. آدم‌ها در عکس‌های این مجموعه بی‌حضورند و شاید همچون خود عکاس در پشت دوربین به نظاره نشسته‌اند.»


گشایش و رونمایی کتاب: ۷ خرداد ۹۵ – ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه تا تاریخ ۱۷ خرداد ۹۵ از ساعت ۱۵ تا ۱۹ برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.
گالری روزهای شنبه تعطیل است.
گالری راه ابریشم: تهران، خیابان لواسانی غربی (فرمانیه)، پلاک ۱۰۳، واحد ۲