نمایشگاه گروهی عکس، چیدمان  و فتو آرت «من ۵/ ذرات بنیادی» از روز جمعه ۱۵ مرداد ۹۵ در گالری لاله گشایش می‌یابد.

   طبق اعلام مسئولین گالری، این نمایشگاه پنجمین دوره از سلسله نمایشگاه‌های گروهی با همین عنوان است که در سال‌های پیش برگزار شده و سعی دارد تا با انتخاب درونمایه‌ای مشترک و با استفاده از امکانات بیانی «عکس، چیدمان و فتوآرت» به مفاهیم و مسائلی همچون خودجویی و خودآگاهی انسان در جهان معاصر بپردازد و هر یک از شرکت‌کنندگان با تکیه بر مشاهدات و تجربه جهان زیسته‌ی خود، آثارشان را شکل داده و ارائه کنند.

   آثار این نمایشگاه به انتخاب جاوید رمضانی گردآوری شده و مریم روشن‌فکر، زینب ثقفی، نیلوفر تقی‌پور، نگین فیروزی، امیر کوشامنش، سارا بافتی‌زاده، محدثه شادمهر، سارا حسینی، علی یحیی، مسعود جزنی، مهسا کریمی، علی نورپور و محمد عبقری از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

   جاوید رمضانی درباره‌ی این نمایشگاه می‌نویسد: « ذرات بنیادی از قرن ۱۴ میلادی مورد نفی قرار گرفتند تا جایی که به ماهیت آنان شک داشته‌اند. در سال‌های اخیر فیزیک‌دانان مجدداً ‌به این ذرات توجه کردند و ساختار جهان کوچک را مورد تأمل قرار دادند. این ذرات در فرایند بین ماده وانر‍ژی نقش به سزایی را ایفا می‌کنند. آنچه انسان از خود بروز می‌دهد مانند اعمال، رفتار،‌اخلاق و اعتقادات همگی تبدیل به صورتی می‌گردد که جهان زیسته‌ی هر فرد را شکل می‌دهد.

   فهم کارکرد این ذرات در حوزه معرفت و اخلاق دال بر نفی تزویر و دوگانگی بین صورت و محتواست. به زبان ساده هرچه بیاندیشیم همان خواهیم‌شد و همان را خواهیم زیست. این نمایشگاه با عنوان «من» در طی دوره های متفاوت به مظاهر این مسئله با رویکرد خودجویی و خودآگاهی معطوف است.»

گشایش: جمعه ۱۵ مرداد – ساعت ۱۶ تا ۲۰ 
بازدید از این نمایشگاه تا روز سه‌شنبه ۲ شهریور ۹۵ شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۹ و روزهای پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۶ ادامه دارد.
گالری روزهای جمعه (به جز افتتاحیه) تعطیل است.
گالری لاله: خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی