نمایشگاه عکس‌های محمدرضا جوادی از کویرهای ایران با عنوان «آهنگ آفتاب (کویر ایران، کانون تمدن)» از سه‌شنبه ۹ شهریورماه، ساعت ۱۷،  در موزه هنرهای معاصر تهران گشایش می‌یابد.

   محمدرضا جوادی، معمار و عکاس این مجموعه در نشست خبری این نمایشگاه اظهار کرد: «عکس‌های این نمایشگاه در مدت ۳۰ سال و از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۹۳ عکاسی شده‌اند و از میان هزاران عکسی که برای این پروژه گرفته‌ام، حدود ۱۵ نفر این تعداد عکس را برای ارائه در نمایشگاه انتخاب کرده‌اند.

   در میان آن‌ها اثری است که سال‌هاست فرصت چاپ‌ شدن نداشته‌ است. حدود ۱۰۰ نفر به همت «بنیاد مهر» چهار دهه است که درباره فرهنگ ایران ۴۰ – ۵۰ پروژه را در دست دارند و این نمایشگاه ویترین کوچکی از آن است.»

    سیدمحمد بهشتی ، رییس پژوهشکده میراث فرهنگی نیز در این نشست درباره‌ی ویژگی‌های عکس‌های جوادی از کویر گفت: «انس و الفتی که جوادی با کویر برقرار کرده، به او اجازه داده، کویر حجاب خود را از جلوی چشمان عکاس بردارد و چهره واقعی‌اش را آشکار کند. او در عالم عکاسی شاعری کرده، نه شعری که فقط موزون است، بلکه او غزل کویر را سروده و این کار بسیار مهمی است. این نمایشگاه برای کسانی که اهل کشف کردن هستند، فرصتی است تا جوادی را به‌عنوان یک گوهر کشف کنند.»

   این نمایشگاه تا پنجشنبه ۶ آبان ۹۵‌ در موزه هنرهای معاصر به نشانی تهران، خیابان کارگر شمالی، بوستان لاله ادامه خواهد داشت.