نمایشگاه گروهی عکس موبایلی «هفت» از روز دوشنبه ۱۵ شهریورماه ۹۵، ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای آیینه اراک با همکاری انجمن عکاسان استان مرکزی و میزبانی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، رییس و اعضای شورای شهر اراک و عکاسان استان مرکزی گشایش می‌یابد.

   از آنجایی که استفاده از تلفن همراه و عکاسی موبایلی هر روز شکل فراگیر‌تری به خود می‌گیرد و به یک مدیای عام حتی برای افراد عکاس تبدیل شده‌است، لزوم حرکتی هر چند کوچک برای ارزش بخشی و اهمیت عکاسی موبایلی و نقش پر رنگ آن در عکاسی مستند اجتماعی حس می‌شد که دلیلی بر تصمیم شروع فعالیت موثری در این حوزه با شکل گیری گروه «هفت» و گردهمایی و بهره‌مندی از پتانسیل تعدادی از عکاسان جوان و فعال در عکاسی موبایلی شد.

   برگزاری نمایشگاه گروهی عکس موبایلی نیز اولین تصمیم برای اعلام حضور و فعالیت گروه و همچنین فعال کردن همزمان صفحه اینستاگرام این گروه در شبکه اجتماعی، به‌طوری که در ادامه کار، عکاسان دیگر نیز با استفاده از هشتگ #sevengroup امکان همراهی و ارسال عکس‌های خود را در شبکه اجتماعی اینستاگرام خواهند‌داشت. گروه «هفت» اکانت خود را با انتشار پوستر نمایشگاه افتتاح و امیدوار است با فعالیت مستمر گروه جایگاه مشخصی در فضای جامعه عکاسی کشور و معرفی استعداد‌های جوان، عمل کند.

   عادل عزیزی، گردآورنده آثار و رییس انجمن عکاسان استان مرکزی در معرفی این نمایشگاه می‌گوید: «در این نمایشگاه ۹ اثر رنگی و ۲۱ اثر سیاه‌و‌سفید در ابعاد ۲۰×۲۰ پاسپارتو و قاب شده به نمایش گذاشته می‌شود که در تلاش برای ارائه‌ی آثار مستندی از نگاه شخصی عکاس به مخاطبی است که شاید هر روز محیط‌های تصویر شده در تصاویر نمایشگاه را به نوعی لمس کرده‌است. آن هم با دسترس‌ترین ابزار ثبت تصویر که تقریبا در حال حاضر در اختیار همه افراد جامعه است.»

​  این نمایشگاه با تکیه بر عکاسی «مستند اجتماعی» و با نگاهی متفاوت به محیط پیرامون و با توجه به تاثیرات بصری محیط، میزبان آثاری از آقایان علی کریمی، سهیل زند‌آذر، روزبه فکوری، محمد میبدی، سجاد کزازی، عادل عزیزی و خانم محدثه جودکی خواهد‌بود.

   بازدید از این نمایشگاه تا روز جمعه ۱۹ شهریورماه ۹۵ از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه استاد آشتیانی به نشانی اراک، خیابان هپکو، شهرک شهید بهشتی فاز یک، فرهنگسرای آیینه ادامه دارد. همچنین این نمایشگاه بعد از برگزاری در شهر اراک، در رشت و دیگر شهرها نیز میزبان نگاه بازدیدکنندگان خواهد بود.