دبیرخانه چهارمین جشنواره سراسری عکس «خانه دوست» به موجب بند ۲ فراخوان و طبق زمان اعلام شده، جهت برخورداری عکاسان غیرمشهدی از امکان ارتباط بهتر و بیشتر با موضوع، اقدام به برگزاری اردوی عکاسی برای عکاسان سراسر ایران می‌کند. علاقه‌مندان به حضور در این اردو، قبل از ثبت نام و ارسال شرح فعالیت خود، نکات ذیل را به دقت مطالعه فرمایند: 

۱- این اردو صرفاً مربوط به عکاسان غیرمشهدی است؛ یعنی عکاسانی که صرف نظر از محل تولدشان، در حال حاضر ساکن مشهد نیستند.

۲- ثبت‌نام و حضور در اردو کاملا رایگان است و هیچگونه هزینه‌ای به عنوان حق ثبت‌نام نخواهد داشت.

۳- عکاسان در این اردو به مدت چهار شب و پنج روز مهمان جشنواره خانه دوست هستند و تمامی هزینه‌های اقامت ایشان در هتل، شرکت در کارگاه آموزشی و کمک هزینه غذا برعهده‏ جشنواره است.

۴- این اردو با دعوت از خانم‌‌ها و آقایان عکاس پذیرفته‌شده، طی یک مرحله از صبح روز شنبه ۲۲ آبان ۹۵ لغایت روز چهارشنبه ۲۶ آبان ۹۵ برگزار خواهد شد. لطفاً قبل از ارسال رزومه، از امکان حضور در اردو در تاریخ یادشده اطمینان کامل حاصل کنید، زیرا انصراف از شرکت، تضییع حق حضور عکاس دیگری خواهد بود.

۵- عکاسان سراسر ایران (غیر از ساکنین مشهد) که تمایل به حضور در این اردو دارند، می‌توانند در این فراخوان ثبت‌نام کنند. جهت حضور در اردو متقاضیان باید ابتدا در سایت رسمی جشنواره، ثبت‌نام کرده، پس از تکمیل مراحل عضویت، با ورود به پنل کاربری، در قسمت «ثبت‌نام اردو» شرح فعالیت کامل و دقیق عکاسی خود را درج و ارسال کنند. لطفاً دقت فرمایید که موارد مندرج در شرح فعالیت، قابل بررسی و ارزیابی از طریق اینترنت باشد. ثبت نام در اردو فقط از طریق سایت جشنواره به نشانی امکان پذیر است.

۶- مهلت ارسال شرح فعالیت از طریق سایت جشنواره جهت شرکت در اردو، تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ خواهد بود. این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و فیلد ارسال رزومه در سایت بلافاصله پس از این ساعت بسته خواهد شد.     

۷- پس از اتمام مهلت ارسال رزومه، حائرین شرایط حضور در اردو از سوی دبیرخانه معرفی خواهند شد. انتخاب عکاسان متقاضی، همچون دوره‌های پیشین، با توجه به کارنامه‌ عکاسی متقاضیان و رزومه ارسالی ایشان و بررسی‌های انجام گرفته توسط هیات انتخاب اردو صورت خواهد گرفت.

۸- بررسی رزومه‌های ارسالی توسط هیاتی پنج نفره نفر شامل آقایان: جلال شمس آذران، سلیمان گلی، جاوید تفضلی، امید سریری و حمید سبحانی انجام خواهد گرفت.

۹- ثبت نام و ارسال رزومه به منزله پذیرفتن قوانین جشنواره است واعلام اسامی هنرمندان پذیرفته شده توسط دبیرخانه جشنواره «خانه دوست» برآیند بررسی دقیق و تطبیق نظرات هیات انتخاب خواهد بود، بنابراین هیچ گونه اعتراضی پس از اعلام اسامی توسط دبیرخانه پذیرفته نخواهد شد. 

۱۰- اسامی منتخبین مدعو به این اردو در روز پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ در سایت جشنواره، اینستاگرام جشنواره و همین سایت اعلام خواهد شد. 

۱۱- عکاسان شرکت کننده در اردو‌ ملزم به شرکت در بخش مستند جشنواره و آپلود آثار در این بخش مطابق زمان‌بندی اعلام شده در فراخوان هستند. همچنین مستدعی است رعایت شئونات و اصول متناسب با فرهنگ رضوی مورد توجه قرار گیرد.