هفتمین پروژه «دسترسی محدود» با همکاری گالری آران، عمارت روبرو، سفارت لهستان در ایران و جامعه‌‌ی نیومدیا از روز جمعه ۱۸ فروردین‌ماه تا ۲۳ فروردین‌ماه ۹۶ برگزار می‌شود.

   این پروژه با دعوت از کیوریتورهای مهمان و با همکاری با موسسات و آرشیوهای معتبر در برلین، استکهلم، هلسینکی، قاهره لوبلیانا، پاریس، تورنتو، سانفرانسیکو، وین، ورشو، مونترال، لاهه و دوبلین در شش دوره‌ گذشته برای کاهش فاصله بین عرصه‌‌های مختلف و ترویج نگاه بینارشته‌‌ای تلاش کرده است.

   مجمع دسترسی محدود چون دوره‌های قبل ترکیبی از آثار تازه رسیده و آثار آرشیوی خواهد بود، این برنامه از دوره‌ی دوم همواره قسمت اصلی جشنواره را تشکیل میداده است و با عناوینی چون جزایر سرگردانی و مجمع الجزایر، مجمع در تلاش است سکویی باشد برای کار دیدن و تبادل ایده در جایی که شرایط اجتماعی و آموزشی بیش از پیش به رفتار فردی ارج مینهاده و صحنه هنری و فاصله‌های جغرافیایی همواره ما را به جزیره جزیره شدن سوق می‌دهد.

   با دعوت از شش کیوریتور مهمان؛ رامبد والا (شیکاگو)، پویان عباسیان (پاریس)، مگدالنا زولکوفسکا (کراکف)، پوریا جهانشاد (تهران)، امیرعلی قاسمی (تهران)، لئونی روسلر (لاهه)، دافنه ناروائز (برلین) و سهراب کاشانی (تهران) به‌عنوان کیوریتورهای این دوره از پروژه، برنامه‌های نمایش ویدیو، فیلم مستند، فیلم مقاله، صدا، انیمیشن و اجرا، برنامه‌های بخش بینالمللی «دسترسی محدود هفت» را تشکیل میدهند و در برنامه‌های جداگانه به مفاهیمی چون شهر و حق به شهر، زندگی روزمره، بازنمایی از طریق صفحه نمایش و مبحث فضا در آثار صوتی به گستردن مرزهای تعریف شده می‌پردازند.

   در این بین گالری آران و عمارت روبرو میزبان برنامه نمایش ویدیو خواهند بود و پروژه‌های آران به نمایشگاه موازی اختصاص خواهد داشت که به عکاسی به عنوان نقطه عزیمت نگاه کرده و امتداد آن را از «عکس‌شی» تا «رسانه‌ای زمان مند» دنبال می‌کند.

   برای هفتمین دوره «دسترسی محدود»، پروژه‌های نیو مدیا میزبان دو برنامه پژوهشی در باره هنر ویدیو در ایران خواهد بود با عنوان «باز‌-دید» و «بازگشت به خانه، از راه دور؛فصل دوم». بنیاد پژمان در ساختمان کندوان، میزبان «قاب‌های درهم شکسته» خواهد بود که پیش از این در موزه کارنگی شهر پیتسزبورگ به نمایش درآمده و برای اولین بار به ایران آمده است.

   علاوه بر اجرا‌‌ها و برنامه‌‌های دیداری شنیداری، هر ساله دسترسی محدود با مجموعه‌ای از نشست‌ها و کارگاه‌‌هایی همراه خواهد بود. «دسترسی محدود هفت»، در روز جمعه ۲۵ فروردین با اجراهای متنوع صدا و تصویر، در عمارت روبرو به کار خود پایان می‌دهد. زمان گشایش و ساعت‌کاری گالری‌های میزبان به شرح زیر است:

گالری آران:
نشانی: کریم خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۲ 
گشایش: ساعت ۱۶ تا ۲۰، بازدید در روزهای عادی: از ساعت ۱۵ تا ۱۹

پروژه‌های آران:
نشانی: خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر،پلاک ۵، ورودی حیاط
زمان بازدید: ساعت ۱۳ تا ۱۹

پروژه‌های نیومدیا:
نشانی: تهران، خیابان کریمخان، خردمند شمالی، اعرابی سه، پلاک ۳
زمان بازدید: ساعت ۱۶ تا ۱۹

عمارت روبرو:
نشانی: ضلع شمال شرقی چهارراه ولیعصر، جنب ساختمان بانک شهر، بن بست کیانپور، پلاک ۷
گشایش: ساعت ۱۶ تا ۲۱، بازدید در روزهای عادی از ساعت ۱۴ تا ۲۱

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر از برنامه‌ها می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.