گالری هنری آتشزاد از روز جمعه ۳۰ تیرماه ۹۶ میزبان برگزاری نمایشگاه عکس‌های حسین موسوی صدر با عنوان «کهکشان‌های کوچک» است.

   مجموعه پیش رو مستند نگاره‌هایی است از حسین موسوی صدر که کهکشان‌هایی که باد دستشان را درغربِ مشرق زمین‌‌ رها کرده و هرکدام آن‌ها در نقطه‌ای متفاوت از سفر خود ایستاده‌اند را به نمایش گذاشته‌اند. حسین موسوی صدر در بیانیه نمایشگاه خود می‌نویسد:  

   «باد دست ما را هرکجا که‌‌ رها کند همانجا را وطن صدا خواهیم زد، آنجا مرکز زمین خواهد شد و پست‌ترین جلوه‌های طبیعت هم نشان عشق او به ما خواهند بود.

   هر نفسی که از زهدان مادر‌‌ رها می‌شود مثل بطری‌ای که زیر آب چوب پنبه‌اش را از سرش بپرانند، جهان صفر تا صدش را در او تجلی می‌دهد. هر کدام آن ادراکیست منحصر به فرد از حقیقت واحد جهان و اجتماع او اجتماع عالم‌ها و منظومه‌هایی است که در خیابان‌ها از کنار هم می‌گذرند، در رستوران‌ها با هم غذا می‌خورند و در خانه‌ها به هم عشق می‌ورزند. اما محال ممکن است که به اعماق یکدیگر دست پیدا کنند.

   هرکدام دیگری را جلوه‌ای کوتاه و گذرا می‌بیند و خود را محور معنی. مرگ را می‌بیند و به آن واقف است اما مخفیانه قبول می‌کند که خود زنده خواهد ماند. او باور دارد هسته جهان است. باوری که از حقیقت دور نیست.

   جهان به تعداد انسانهایی که در آن نفس می‌کشند «هسته اصلی» دارد. کهکشان‌های کوچکی که با دستان قابله از بهشت رانده می‌شوند و با حبس شدن بازدمشان به آن باز می‌گردند. و در میان این دو ناشناخته سفرهایی در فضای ماده انجام خواهد شد که هرچقدر با هم متفاوت باشند «آغاز» و «پایان» یکسانی دارند.» 

   علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا ۵ مردمادماه ۹۶، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری آتشزاد به نشانی خیابان ولیعـصر، نرسیـده به می‌ـدان ونک، خیابان عباسپـور (توانیــر) شمـالـی، بعـد از پـل همت، پـلاک ۲۳ مراجعه کنند.