دومین نمایشگاه انفرادی عکس‌های شفق کلهر با عنوان «خانواده عزیز» از روز جمعه ۳۱ شهریورماه ۹۶، ساعت ۱۸ در کافه عکس افتتاح می‌شود.

   این نمایشگاه از ۱۲ عکس که روایتگر لحظه‌های زندگی عکاس در ارتباط با خانواده اوست، تشکیل شده است. تمامی تصاویر به شیوه تلفیق عکس‌ها و تصاویری از خانه دوران کودکی و جوانی عکاس و متن هایی حاوی گفتگو‌های خانوادگی او با دیگر اعضای خانواده تهیه شده است.

   شفق کلهر در توضیح نمایشگاه خود می‌گوید: «بازگشت به گذشته همیشه از کنار هم گذاردن تصاویری به خاطر می آید که گاه پیوسته و گاه بر هم در ذهن شکل می‌گیرند. کمتر اتفاق،صدا، اسم و حتی رایحه‌ای است که زمان تداعی دوباره‌اش بخش ادراک ذهنی ما را به سمت و سوی تصویری نکشد.اتفاقی که نمایشگاه خانواده عزیز بر اساس آن بنا شده است.نمایشگاهی که از باز تولید عکس و متن‌های بر گرفته از ارتباط یک خانواده در شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته است.

   مجموعه تصاویری که شاید در وهله  نخست ادعای یک اثر هنری را ندارد.چرا که دغدغه اصلی آثار به تصویر کشیدن مجموعه روابط یک خانواده است که تحت سیطره روند نابسامان در کنار هم قرار گیری افراد یک خانواده روایتی غم انگیز از بودن‌های پراکنده را به تصویر کشیده است.

   خانه‌ای  پس زمینه این گفتگوهاست که پس از جدایی پدر و مادر و در ادامه مهاجرت و از هم گسیختگی کانون خانواده که روزگاری عزیز و درکنار یکدیگر روزمرگی‌هایشان را سپری می‌کردند بازمانده هایی از اکنون تنها و رها شده برابر آخرین نگاه عکاس قرار می‌گیرد تا عریان تر از پیش آخرین فصل جدایی‌ها را به تصویر بکشد. این مجموعه روایتگر یک نابسامانی است در فضایی غم انگیز از برهم گذاری عکس ،متن و شکلک‌هایی (ایموجی) که بیان احساسات را هم توان یاری ندارد.»

   شفق کلهر متولد ۱۳۵۵ در تهران، دانش آموخته کارشناسی ارشد در رشته فلسفه و مدرس پیانو از سال ۱۳۷۴ تا کنو ن است. کلهر از سال ۸۷ به  طور مستمر به فعالیت عکاسی پرداخته و تا کنون موفق به کسب جوایز متعددی در زمینه عکاسی شده که عبارتند از: کسب مقام در مسابقات زنان در قاب مجله تابلو، عکس کافه ژی، دست دوم و کسب مقام برتر در مسابقه عکس شهرکتاب الهیه. این هنرمند همچنین در چندین نمایشگاه گروهی نیز حضور داشته است و نمایشگاه پیشین او با عنوان «بودن در میان قاب» سال ۹۴ در گالری آرته برگزار شد.

   بازدید از این نمایشگاه تا روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه ۹۶ در کافه عکس به‌نشانی تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، تقاطع بلوار میرداماد، مجتمع اسکان، مرکز خرید اسکان، طبقه زیر همکف، پلاک ۲۴ ادامه دارد.