ششمین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه‌های «من» با عنوان «همفشردگی» با کیوریتوری جاوید رمضانی از روز جمعه ۱۴ مهرماه ۹۶ در گالری چهار گشایش خواهد‌ یافت.

   در این نمایشگاه شانزده هنرمند آثار خود در زمینه‌های مختلف را به نمایش خواهند گذاشت. موضوع محوری همه آثار «همفشردگی» است و هرکدام از هنرمندان در مورد رابطه خود و همفشردگی، اثری را ارائه داده‌است. مدیوم آثار متفاوت بوده و آثاری در گستره، عکس، نقاشی، چیدمان، طراحی، چاپ و … در این نمایشگاه ارائه خواهند شد.

   سحر افتخارزاده، سارا بافتی زاده، نیلوفر تقی‌پور، زینب ثقفی، مسعود جزنی، سارا حسینی، هانیه دربندی، محدثه شادمهر،  مریم صفرزاده، دینا صنیعی، مانی کومار، امیر کوشامنش، حامد نورایی، علی نورپور، مهدی نعمتی، علی یحیایی از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

   جاوید رمضانی در بخشی از بیانیه‌ی این نمایشگاه می‌نویسد: «جهان ما از فوتونها، الکترونها و هسته اتم تشکیل شده است. فوتون‌ها ذراتی هستند که گذر زمان بر روی آنان صفر می‌باشد، بنابراین فشرده‌ترین ذرات در جهان فوتون‌ها هستند.

   این اثر جرم آنها، باعث به وجود آمدن یک گذر زمان صفر بر روی فوتون‌ها است. با افزایش سرعت ذهن، چگالی بالا رفته و احساسات انسانی مسدود می‌شود. نبرد‌ها، خشم‌ها و رفتارهای سر نمونی تماماً در حال فروپاشی و انفجار است. جرم به جای زمان قرار می گیرد. فوتون‌ها نیروی حرکت را از گذر زمان بدست می‌آورند. اتساع زمان فوتون‌ها را به سمت محیط‌های متحرک می‌کشاند و هستی نیروی خود را از این منطق کسب می کند.

   زمانی که سرعت یک جامعه با قدرت ذهن انسانی افزایش می‌یابد، بطور همزمان جرم آنها هم افزاییش یافته و اصطکاک پدید می‌آید. فروپاشی آنچه معیارهای زیستن است؛ و تنش‌ها و درگیری‌های حاصل این فرآیند هستند. منطق حاکم بر این نمایشگاه بررسی این فعل و انفعالات در حوزه‌ی هنر و با ابزار هنر است.»

گشایش: جمعه ۱۴ مهرماه – ساعت ۱۶ تا ۲۰
بازدید از این نمایشگاه تا روز دوشنبه ۲۴ مهرماه ۹۶ از ساعت ۱۱ تا ۲۰ ادامه دارد.
گالری روزهای شنبه تعطیل است.
گالری چهار: خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، کوچه اشراقی، شماره چهار