نمایشگاه عکس‌های کیارنگ علایی با عنوان «دور از محدوده» از روز جمعه ۶ اکتبر (۱۴ مهرماه ۹۶) به دعوت گالری بوهایی آلمان در شهر هانوفر برگزار می‌شود.

   در این نمایشگاه ۱۶ عکس سیاه و سفید با محوریت مکان‌ها و کنش‌های بومی به نمایش گذاشته می‌شود. کیارنگ علایی در بیانیه‌ی این نمایشگاه نوشته است:

   «دور از محدوده، جایی است که هنوز در ازدحام دوران گم نشده است، جایی جدا افتاده از کل ایران که در آن سایه‌های موحش تراکم و تورم سازه‌ها و جمعیت دیده نمی‌شود و به این دلیل اهمیت فردی از آن سلب نشده است، انسان در آن کمتر علیه خویش دست به نابودی زده و کمتر مشمول تغییرات غیر منتظره شهرهای امروزی شده است.

   دور از محدوده، جایی است غیر قابل پیش بینی. گرفتار میان آفتاب سوزان و آسمان ناگهان کیپ ابر، هر نقطه از آن توامان میان زایش و مرگ در نوسان است. تمرکز من در این عکس‌ها دور شدن از محدوده‌های جغرافیایی و مرزبندی‌های مالوف منطقه بود تا پیوند معنادار انسان و محیط را کشف کنم و از پی آن به نمایش تعامل میان انسان، محیط و حیوان بپردازم.

   تلاش من در این عکس‌ها یافتن هویتی بود که به شکل غریبی در دورترین نقطه‌ها از مرکز شهر تکثر یافته بود، جایی که همه پاره‌های آن با هم در ارتباط و مصالحه بودند؛ یک جور مکاشفه در زیستگاهی که نشانه‌هایش را بی‌دریغ مقابل چشم‌های من می‌گذاشت.»

   کیارنگ علایی مدرس دانشگاه و مترجم کتاب‌هایی نظیر «کاغذ و آینه» و «نمادها و نشانه‌ها» است که سومین نمایشگاه انفرادی خود را خارج از ایران و پس از دو نمایشگاه «نیمه تراوا» در فرانسه و فنلاند برگزار می‌کند.

   بازدید از این نمایشگاه تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت و همه روزه میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

   گفتنی است گالری بوهایی حامی تمامی رویکردهایی است که مشمول هنر و فرهنگ می شوند. این گالری در نمایشگاه‌های خود به شیوه‌های مختلف پژوهش درباره رسانه عکاسی و مرزهای آن می‌پردازد و در این نمایشگاه نیز به برنامه‌های فرهنگی جانبی نظیر جلسات گفتگو و بحث با هنرمند خواهد پرداخت.