نمایشگاه آثار عکاسی شش هنرمند ایرانی با عنوان «پورتفولیو ۲» از روز جمعه ۲۱ مهرماه ۹۶ در گالری محسن گشایش می‌یابد.

   شهریار توکلی، مهدی وثوق نیا، مهرداد افسری، علی و رامیار، گوهردشتی و بهنام صدیقی از عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.

   این آثار بازتاب رویکرد منسجم هنرمندان در قالب یک پروژه یا مجموعه‌ای از آثار ارائه شده است؛ آثاری که این هنرمندان از طریق تجربه ورزی، جدیت و تلاش خلق کرده‌اند.

   هدف گالری محسن از برگزاری مجموعه نمایشگاه‌های پورتفولیو (که اولین نسخه‌ی آن در سال ۱۳۹۵برگزار شد) فراهم آوردن بستری جدید برای ارائه ی آثار، جلب توجه مخاطبان به اهمیت جمع آوری آثار هنری و نیز مواجهه ی نزدیک و بی‌واسطهی آنها با آثار هر هنرمند است.

   «پورتفولیو» مجموعه‌ای از آثار هنری است که علایق، تجربیات و تواناییهای بصری و نیز سبک یا شیوه ی کار هر هنرمند را به مخاطبان نشان می دهد. مجموعه داران، موزه‌ها و کتابخانه‌های دانشگاه‌ها از مخاطبان اصلی این گونه نمایشگاه‌ها هستند.

   جمع آوری عکس عملا با اختراع عکاسی مقارن بود. امروزه سرمایه گذاری روی پورتفولیو یک استراتژی هوشمندانه برای مجموعه داران جدی و آینده نگری است که نمی خواهند هر اثر را به قیمت گزاف خریداری کنند بلکه می خواهند رویکرد و طرز برخورد هنرمند مورد نظرشان نسبت به موضوعی خاص را از نزدیک دنبال کنند.

گشایش: جمعه ۲۱ مهرماه – ساعت ۱۶ تا ۲۱
بازدید از این نمایشگاه تا ۱۰ آبان ماه ۹۶ از ساعت ۱۶ تا ۲۱ ادامه دارد.
گالری روزهای پنجشنبه تعطیل است.
گالری محسن: تهران، بزرگراه مدرس شمال، خیابان ظفر شرقی، خیابان ناجی، خیابان فرزان شرقی، خیابان نوربخش، بلوار مینا، پلاک ۴۲.