نمایشگاه گروهی عکس هنرجویان ترم تابستان جهاد دانشگاهی مشهد با عنوان «پرسه‌های سپید» از روز دوشنبه ۲۹ آبان ۹۶ در نگارخانه فردوسی مشهد گشایش می‌یابد.

   در این نمایشگاه ۴۷ عکس از ۱۷ عکاس که آثار آن‌ها حاصل یک دوره آموزشی سه ماهه عکاسی مقدماتی با علی حسینیان است به نمایش گذاشته می شود.

   علی حسینیان در بیانیه این نمایشگاه می‌نویسد: «پرسه‌ها وقتی سپید می‌شوند که در جست وجوی آنی باشی. وقتی که کلمات، تو را به این سو آن سو ببرند. وقتی که ذهن، چشم باز کند و حرف‌ها را به تصویر بِکشد.

   حالا قدم‌ها عکاسانه‌تر می‌شوند و با خودت فکر میکنی که خیلی چیزها می‌توانند یک عکس باشند. همه‌ی آن چیزهایی که ساده از کنارشان گذشتم و برایم عادی بودند. غافل از اینکه عادی‌های اطرافم، سرشار از کلمه و عکس اند. حالا می‌خواهی کلمات را جست و‌جو کنی اما جوری دیگر، شکلی دیگر، طوری دیگر.

   پرسه‌های سپید نتیجه‌ی پرسه‌های هفده عکاس است که در جست و‌جوی کلماتی بودند که پروژه شدند. کلماتی که باید به تصویر تبدیل می‌شدند تا این پیدا شدن‌ها لذتی شیرین باشد برای خلق و تولد این اولین تصویرِ ذهن در دوربین.

   وعده‌ی دیدن نتیجه همه پرسه‌ها و جست و‌جوها، یکشنبه‌ها و چهارشنبه‌ها سر کلاس ساده و صمیمی عکاسی بود. دیدنشان همه کلاس را به حرف وا می‌داشت. حرف‌هایی که پخته ترشان می‌کرد تا هفته بعدی که دوباره ارائه شوند، بهتر و بهتر شده باشند.

   ۴۷ عکسِ این نمایشگاه به پرسه‌های هفده عکاسی بر می‌گردد که تلاش و پشت کارشان هر هفته بیشتر و بیشتر می‌شد تا حس خوبِ موفقیت در وجودشان پدیدار شود.»

   علی آزاد، یاسمن اصیلی، قدسیه بسکابادی، مینا بیات، محمد بارانی، مینا پور حسین، سبا حسین زاده سلجوقی، شیما چاوشی، رضوان خسروی، ریحانه رضایی، وجیهه روحانی، فهیمه شبان، مریم فهیمی نیا، حامد کاملان استادی، مریم مهدی زاده، یگانه مدرسی و نجمه واسعی زاده از عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.

   گفتنی است که تمامی عواید مالی حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، جهت کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه تعلق خواهد گرفت.

   بازدید از این نمایشگاه تا پنجشنبه ۲ آذر ماه ۹۶ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه فردوسی مشهد به نشانی سه راه ادبیات، مجتمع دکتر علی شریعتی جهاد دانشگاهی ادامه دارد.