دوازدهمین جشنواره عکس خبری آژانس عکس «دوربین.نت» عصر روز جمعه ۱۰ آذرماه ۹۶ با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف و تقدیر از ساسان مویدی، عکاس پیشکسوت و باسابقه جنگ برای چهاردهه فعالیت هنری به کار خود پایان داد.   در این جشنواره، ۲۸۰ عکاس با ۳۲۰۰ اثر و ۳۹ مجموعه در بخش‌های مختلف از جمله مسابقه عکس برترسال، نمایشگاه عکس‌های برترسال در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگ و هنر، ورزشی، آیین و مذهب، اجتماعی، مجموعه مستنداجتماعی و بخش جنبی پلاسکو و انتخابات ریاست جمهوری، فیلم مستند و داستانی شرکت کرده بودند.   محسن زمانی، هانیه یوسفیان و عرفان پهلوانی داوران بخش فیلم مستند و داستانی و مرتضی نیکوبذل، ساتیار امامی، جاویدنیکپور، مهدی قاسمی داوران بخش عکس این جشنواره بودند. گفتنی است بخش جنبی این جشنواره در شهرهای زنجان، کاشان، اصفهان، یزد، شیراز و بوشهر برگزار شود.

  

   در این دوره از جشنواره عکس «دوربین.نت» بخش‌های مسابقه تورهای عکاسی، تازه‌های عکاسی و نرم افزار، تجربه‌های عکاسانه، سخنرانی الهام بخش و نشست نقد و بررسی مستندهای برگزیده این جشنواره برگزار شد. اسامی برگزیدگان این جشنواره در بخش عکس به شرح زیر است:برترین عکس سال:

سعید غلامحسینی با تک عکسی از مجموعه گورخواب‌هابخش پلاسکو:

– نفر اول: علی تقوایی

– نفر دوم: محمد محسنی‌فر

– نفر سوم: شایان محرابیبخش فرهنگ و هنر:

– نفر اول: سیدهاتف حسینی

– نفر دوم: عباس عاشوری

– نفر سوم: متین قاسمیبخش اقتصادی:

– نفر اول: نوید محمدی ترازک

– نفر دوم: محمدعلی میرزایی

– نفر سوم: کیوان جعفریبخش مجموعه مستنداجتماعی:

– نفر اول: امیر بهروزی

– نفر دوم: امیر قادری

– نفر سوم: ارسلان امانتیبخش تک عکس اجتماعی:

– نفر اول: سعید غلامحسینی

– نفر دوم: عماد ضیایی

– نفر سوم: ساجد حق‌شناسبخش سیاسی:

– نفر اول: سعید غلامحسینی

– نفر دوم: اصغر خمسه

– نفر سوم: علیرضا خشاببخش انتخابات ریاست جمهوری:

– نفر اول: علی اصغر یوسفی

– نفر دوم: فاطمه نصراصفهانی

– نفر سوم: حسین مرصادیبخش ورزش:

– نفر اول: مصطفی حسن‌زاده

– نفر دوم: آریا جعفری

– نفر سوم: پیام پارساییبخش آیین و مذهب:

– نفر اول: معین مطلق

– نفر دوم: فاضل خاکباز

– نفر سوم: فاضل خاکباز   لازم به ذکر است جایزه رتبه نخست این جشنواره در بخش فیلم داستانی به امیر میرزایی با فیلم «چله نشین» تعلق گرفت. همچنین فیلم «پانیک» به کارگردانی مرتضی فرهادیان نیز در همین بخش شایسته تقدیر شناخته شد. حمیدرضا مقصودی نیز با فیلم مستند «صعود به جم» جایزه رتبه نخست بخش مستند را کسب کرد.   این جشنواره با حمایت و همکاری فرهنگسرای سرو، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، شرکت نورنگار، «سایت عکاسی» و سایت چیلیک برگزار شد.