نمایشگاه گروهی عکس «همراه طبیعت ایران» با نمایش منتخبی از آثار عکاسان طبیعت و منظره نگار ارائه خواهد شد.

طبق اعلام فرشید احمدپور، نمایشگاه گردان این رویداد:
کریم متقی، عباس عربزاده، بردیا سعادت، علی شکری، علیرضا دروچی، پیمان حامدی بهتاش، سونامویدزاه، مسعود طالبی، وحید دلسعید، فرشید احمدپور عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.
عکاسان نام برده هریک با ارائه ٣ اثر در سایز ٧٠در ١٠۵ سانتی‌متر در این رویداد حضور یافته‌اند.

در بخشی از توضیحات این نمایشگاه آمده است:

«در گذر از دوران پستورال (Pastoral) به مدرنیته (Modernity)، همواره طبیعت را ستوده‌ایم و صنعت را علی رغم رفاهی که همراه آورده، تقبیح می‌کنیم که بیش از پیش گرفتارمان نیز می‌کند. به‌‌ همان اندازه که طبیعت را زیبا دانسته و تمجید می‌کنیم، زندگی صنعتی و مدرن را نیز زیبا تلقی می‌کنیم، زیبایی‌اش اغواگر است و ناچار مصیبتش را هم تحمل می‌کنیم.

در دهه‌های پیش‌تر با طبیعت اُخت بودیم و پنجره‌های اتاق‌ها را بزرگ‌تر می‌ساختیم تا نور طبیعیِ کافی داشته باشیم و طبیعت را در سایز بزرگ ترِ آن ببینیم. عصر صنعت و مهم‌تر از آن، اقتصاد اقتضا می‌کرد که پنجره‌ها کوچک‌تر و کوچک‌تر شده و در نتیجه طبیعتِ بیرون نیز منظری هرچه کوچک‌تر پیدا کرد.

در دهه‌های پیش که به اقتضای صنعت و اقتصاد پنجره‌ها را نیز از دست دادیم، برای جبران مافات به تابلوهای نقاشی و عکس‌ها پناه بردیم. اما دیری نگذشت که عصرِ صنعت و اقتصاد وادارمان کرد تا تابلو‌ها و عکس‌ها را نیز در سایز کوچک‌تر در دیوار اتاق‌هایمان بیاویزیم.

اکنون که جهان و زندگیمان مجازی‌تر شده، ناگزیر و ناگریز، طبیعت محیط مان را مجازی دیده و مجازی ثبت می‌کنیم، و برای نسل‌های آتی نیز به طور مجازی به ارث می‌گذاریم.
اما هر طور که باشد، تعلق خاطرِ انسان به طبیعت، همواره ابدی و ازلی است. باشد که این نمایشگاه مرثیه‌ای باشد برای فقدان طبیعتِ در حال انقراض.»

افتتاحیه: ٢٢ آذر ماه سال ١٣٩۶، ساعت ١۵ الی ١٩
مکان: نگارخانه برگ
آدرس: تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، عمارت عین الدوله.

 این نمایشگاه تا ٢٩ آذر، به جز روزهای تعطیل، از ساعت ١٠ تا ١٨ برای بازدید عموم دایر خواهد بود.