اختصاصی سایت عکاسی-  در راستای حمایت از عکاسان، پنج بنیاد بین‌المللی اقدام به انتشار فراخوان خود کرده‌اند که در ادامه آنها را خواهید خواند. لازم به ذکر است برای شرکت و ارسال عکس نیازی به پرداخت هزینه نیست و تمام فراخوان‌ها به صورت رایگان اقدام به پذیرش درخواست و عکس‌های متقاضیان می‌کنند.

گرنت بنیاد «پیر و الکساندرا بولات» (Pierre & Alexandra Boulat Association)

–     آخرین مهلت ارسال درخواست‌ها: ۲۵ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۵ خرداد ۱۳۹۷)
–    کمک هزینه ۸۰۰۰ یورویی جهت تکمیل پروژه‌ی عکاسی

بنیاد «پیر و الکساندرا بولات» با هدف حمایت از آثار مستند با رویکرد اجتماعی، کمک هزینه خود را به یک  فتوژورنالیست جهت تکمیل پروژه‌ی عکاسی‌اش خواهد داد.

فتوژورنالیست‌های حرفه‌ای در هر سن، با هر جنسیت و از هر ملیتی که مایل به پوشش یک موضوع اجتماعی، اقتصادی، سیاسی یا فرهنگی باشند می‌توانند برای این گرنت درخواست دهند.

هدف این گرنت کمک به عکاس برنده برای تهیه‌ی گزارشی تصویری است که تاکنون نقل و ارائه نشده باشد و به دلیل نبود حمایت مالی از طرف رسانه‌ها، تاکنون امکان به سرانجام رساندن آن را نداشته است.

پس از تکمیل فرم درخواست، با استفاده از آدرس و یوزنیم و پسورد ارائه‌شده در زیر می‌توانید فایل خود را به شیوه FTP بارگذاری کنید.
راهنمای ارسال فایل به شیوه‌ی FTP

address: ftp://ftp.cosmosphoto.com
user: petaboulat
password: prix

دریافت فرم درخواست
سایت گرنت بنیاد بولات

 

————————————————————————————————-

 


 

جایزه کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC Humanitarian Visa d’or Award)

–    آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۱ ژوئن ۲۰۱۸  (۲۱ خرداد ۱۳۹۷)
–    جایزه ۸۰۰۰ یورویی

این جایزه از سال ۲۰۱۱ به این سو، هر ساله به یک فتوژورنالیست حرفه‌ای داده می‌شود که مسائل انسانی در ارتباط با درگیری‌های مسلحانه را پوشش داده باشد. موضوع و تم جایزه‌ی امسال جنگ شهری است  با تمرکز بر تأثیرات آن بر افرادی که مجبور به مخفی شدن یا فرار کردن هستند.

شرکت تمام فتوژورنالیست‌های حرفه‌ای، مستقل و یا وابسته به یک رسانه‌ی خاص برای دریافت این جایزه آزاد است. عکس‌های ارسالی باید متعلق به دو سال گذشته باشد.

دریافت فرم ثبت‌نام
سایت مربوط به فراخوان

 

————————————————————————————————-

 


 

جایزه فتوژورنالیست زن کانن (Canon Female Photojournalist Award)

–    آخرین مهلت ارسال درخواست‌ها: ۱۷ می ۲۰۱۸ (۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷)
–    کمک هزینه ۸۰۰۰ یورویی جهت تکمیل پروژه‌ی عکاسی

داوری بر اساس نحوه‌ی ارائه پروژه توسط فرد متقاضی و نیز آثار قبلی او صورت می‌گیرد. معیارهایی چون کیفیت عکس‌ها و اندیشه و رویکرد ژورنالیستی در انتخاب موضوع برای داوران دارای اهمیت است.

برنده کمک هزینه به مدت یک سال فرصت دارد تا بر روی پروژه خود کار کند تا مجموعه‌ی او در جشنواره‌ی پرپینیان فرانسه (Visa pour l'Image) در سال ۲۰۱۹ به نمایش در آید.

تمام زنان عکاس از هر ملیت و با هر سنی می‌توانند برای این کمک هزینه درخواست دهند.

دریافت فرم درخواست
سایت مربوط به جایزه

 

————————————————————————————————-

 


 

جایزه سال عکاس محیط‌زیست (CIWEM Environmental Photography of the Year)

–    آخرین مهلت ارسال آثار: حداکثر ۳۱ جولای ۲۰۱۸ (۹ مرداد ۱۳۹۷)
–    پنج جایزه‌ی مختلف در بخش‌های گوناگون (از ۲۰۰۰ پوند تا خرید تجهیزات عکاسی)


این جایزه از سوی بنیاد مدیریت آب و محیط‌زیست (CIWEM) هرسال به یک عکاس که بهترین عکس را در ارتباط به موضوعات زیست‌محیطی گرفته باشد اهداء خواهد شد.

هدف از اهدای این جایزه حمایت از آثار معاصر، خلاق، چالش‌برانگیز، اصیل و زیبا است و مهم‌تر از همه، حمایت از آثاری که سبب می‌شود مردم از هر جای جهان در حفظ و مراقبت از محیط‌زیست خود از آن الهام بگیرند.

شرکت در این رقابت برای تمام عکاسان حرفه‌ای و آماتور با هر ملیت و از هر سنی آزاد است. هر عکاس مجاز است تا سقف ۱۰ عکس را که در سال ۲۰۱۷ و یا ۲۰۱۸ گرفته‌شده باشد و سندیت آن مخدوش نشده باشد (تنها ویرایش جزئی اصلاح نور و رنگ مجاز است) را برای شرکت در مسابقه ارسال کند.

جوایز بخش‌های مختلف این رویداد به شرح زیر است:

  • جایزه عکاس سال محیط‌زیست: ۲۰۰۰ پوند
  • جایزه تغییرات آب‌وهوای: ۵۰۰ پوند
  • جایزه محیط‌زیست ساخته‌شده: ۵۰۰ پوند
  • جایزه استقامت در کار: ۵۰۰ پوند
  • جایزه عکاس محیط‌زیست زیر ۲۱ سال: تجهیزات عکاسی

لینک ثبت‌نام و ارسال عکس
سایت مربوط به جایزه

 

————————————————————————————————-

 


 

جایزه کامیل لوپاژ ۲۰۱۸ (Camille Lepage Award, 2018)

–    آخرین مهلت ارسال درخواست‌ها: حداکثر ۱۷ می ۲۰۱۸ (۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷)
–    کمک هزینه ۸۰۰۰ یورویی جهت تکمیل پروژه‌ی عکاسی

بنیاد کامیل لوپاژ در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴ تنها چند ماه پس از مرگ کامیل لوپاژ هنگامی که در آفریقا مشغول تهیه عکس و گزارش بود تأسیس شد.

این بنیاد به منظور بزرگداشت این عکاس و یادآوری آثار و تعهدی که در کارش داشت قصد دارد از عکاسان خبری که در مناطقی عکاسی می‌کنند که در آن جنگ و نزاع و درگیری وجود دارد حمایت کرده و به آن‌ها کمک کند. به این منظور کمک‌هزینه ۸۰۰۰ هزار یورویی به یک عکاس داده خواهد شد تا پروژه‌ی عکاسی خود را که در حال حاضر در جریان است، تکمیل کند.

داوران که متشکل از عکاسان و دبیران مطبوعاتی شناخته‌شده هستند برنده را بر اساس پروژه‌ی فعلی متقاضیان و آثار قبلی آنها انتخاب خواهند کرد.

دریافت فرم درخواست
سایت مربوط به جایزه