«آن‌جابودگی» عنوان تازه‌ترین نمایشگاه‌ مسعود مومن‌ها است که روز جمعه ۲ شهریورماه ۱۳۹۷ در گالری طراحان آزاد گشایش خواهد یافت.

مسعود مومن‌ها متولد ۱۳۵۹ تهران و دانش‌آموخته مهندسی کشاورزی است که از سال ۱۳۸۳ عکاسی را به صورت خودآموخته دنبال کرده است. «آن‌جابودگی» پس از نمایشگاه‌های انفرادی «شهرک‌های برنجی» و «آیرونی»، سومین نمایشگاه او در گالری طراحان آزاد است.

در بیانیه‌ی این نمایشگاه به نقل از او آمده:
«یازده عکاس ایرانی، خارج از موطن خود، از طریقِ ایجاد ارتباطی مجازی با نگاه به نمایشگر دوربینِ عکاسی، موقعیت انتخابیِ خود را در ایران قاب بسته و عکسبرداری کرده‎اند.
برخلاف سنتِ عکاسی که در آن هر قطعه عکس از حضور و آن‎جا بودنِ عکاس خبر می‌دهد، در عکس‌هایِ این نمایشگاه، حضورِ فیزیکیِ عکاس در زمانِ حالِ عکسبرداری به تعلیق درآمده است. این عکاسان بی‌آنکه خود در آن‎جا حاضر باشند، و با نوعی آن–جا-بودگیِ زیسته، حضورِ شیء آن‎جا را ثبت کرده و سپس با ویرایشی دلخواه، به فرایند نمایش سپرده‌اند.
پروژه‌ای که در گام نخست با درخواست من از این یازده عکاس شکل گرفت، و در ادامه‎ی کار با اجرای خواسته‌هایشان، در غیاب آنها به انجام رسید.»

پویا ممقانی، تورج خامنه‌زاده، مهرداد نراقی، مینا نبئی، علی ناجیان، شهریار توکلی، مونا بزرگی، سها سقازاده، رضا بهرامی نژاد، رضا واعظ‌پور و کاوه بغدادچی یازده عکاسان شرکت‌کننده در پروژه‌ی «آن جا بودگی» مومن‌ها هستند. نمایشگاه «آن‌جابودگی» تا ۷ شهریورماه میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

افتتاحیه: جمعه ۲ شهریورماه ساعت ۱۶ تا ۲۰
بازدید: همه روزه ساعت ۱۶ تا ۲۰
آدرس: تهران، میدان فاطمی ، میدان گلها، میدان سلماس، شماره ۵ – شماره تماس ۸۸۰۰۸۶۷۶