نمایشگاهی از ویدئو و عکس‌های رئوف دشتی با عنوان «ناپیدا: لمیده‌ها» از جمعه ۱۳ مهرماه ۹۷ در گالری پروژه‌های آران، گشایش می‌یابد.

در بخشی از متن معرفی آثار این چنین می‌خوانیم:
من در «لمیده‌ها»، فقدان و غیاب را جستجو می‌کنم؛ فرآیندی از مطالعه، ساخت و پرداخت. تجربه‌ی خیال‌پردازی در خلوتگاه‌ها، جرقه‌ی اولیه‌ی این مجموعه شد. خیال و تصویر‌سازی بر اساس آثار بر‌جا‌مانده‌ای که من را از «رخدادی در گذشته» آگاه می‌کرد. دیوار‌نویسی‌ها، ملحفه و پارچه‌هایی که نشانی از ارتباط سه‌گانه‌ی عشق، بدن و زیبایی داشتند.
این دیده‌ها، شباهت زیادی به تجربه‌ی من در دوران تحصیل داشت. وقتی دانشجوی نقاشی بودم در مواجهه با تصاویر نقاشی در کتاب‌ها به جای دیدن، مجبور به خیال‌پردازی می‌شدم. تصور‌کردن برهنه‌هایی که به زشتی پوشانده و از دید پنهان شده بودند.
اکنون من در مجموعه عکس “لمیده‌ها”، با ساختگی کردن امر واقعی شما را به خیال‌پردازی درباره‌ی واقعیت دعوت می‌کنم. تصور کردن لمیده‌های برهنه در میان متروکه‌های دنج و جنگل‌های بکر ایران که نشانی از انسان دارند و ندارند؛ هم تصویر آدمی هستند، هم نیستند.

رئوف دشتی متولد ۱۳۶۳ در اهواز و دارای مدرک کار‌شناسی نقاشی است. وی تاکنون در چندین نمایشگاه گروهی در کشورهای آمریکا، فرانسه، کره جنوبی و … شرکت داشته است و همچنین پیش از این دو نمایشگاه انفرادی به نام‌های «بحران‌های ساده» در گالری طراحان آزاد و «بی جانی» را در گالری محسن برگزار کرده است.

گشایش: جمعه ۱۳ مهر ‌ماه ۹۷ – ساعت ۱۶ الی ۲۰
بازدید: روزهای عادی همه روزه به جز روزهای شنبه، بین ساعات ۱۳-۱۹
نمایشگاه تا ۳۰ مهرماه ۹۷ هر روز دایر است.

پروژه‌های آران: خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵