آثار هنرجویان عکاسی‌ فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد در قالب نمایشگاه عکسی با عنوان «وهم کومه» در نگارخانه فردوسی مشهد به روی دیوار می‌رود.

عکس‌های این نمایشگاه حاصل پروژه‌های کلاسی در قالب مستندگرایانه و یا ایده پردازانه است که در ‌‌نهایت به صورت ۳۶ تک عکس به همراه عکس نوشت ارائه شده است.

مدرس دوره و نمایشگاه گردان این مجموعه «علی حسینیان» است و عکس نوشت این مجموعه به قلم متانت محبی نوشته شده است.

در بخشی از مقدمه این نمایشگاه به قلم دکتر محبت محبی آمده است: نور، تنهایی و مرگ را می‎توان عناصر قالب عکس‎های این مجموعه دانست که از عواطف انگیخته‌ی هنرجوها برآمده، در نهایت به یکپارچگی اثر منتج شده است. از سوی دیگر، کلیت «وهم کومه» را باید حاصل بیناذهنیت عکاسان و راوی دانست که از تلاقی متنیت شاعرانه‌ی عکس‌ها و کلمه حاصل می‌شود. در باب روایت نیز راوی با بهره گیری از عنصر خیال و فانتزی کلاغ سخنگو و نیز بینامتنیت حاصل از تلاقی روایت به ادبیات کهن به تجربه‌ای متفاوت دست یافته است. در مجموع، تجربه‌ی زیستی زنانه و نگاهی شاعرانه از هنرجویان، به اثری قابل اعتنا و تأمل در گام‌های نخست آزمودن بدل شده که امکان غور مخاطب در برداشت‌های شخصی‌های هنرجوها را در قالبی متفاوت و سطحی قابل قبول فراهم می‌آورد.

عکاسان این نمایشگاه نرگس افشار، مهرنوش ایرانی، مریم بهنام، نیلوفر ترکمان، معصومه دلاوری، ناهید رجایی، بیتا رحیمی، سمیرا رسولی، آزاده شریعت فر، فرزانه عباسی، سیده فاطمه فاطمی، حانیه موسوی، زینب یوسفی هستند.

در افتتاحیه، از کتاب نمایشگاه رونمایی می‌شود. طراح کتاب و نمایشگاه محمود بازدار است.

گشایش: پنجشنبه ۲۴ آبان ۹۷، از ساعت ۱۷ تا ۲۰
بازدید: تا چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷، همه روزه به جز جمعه‎ها، ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰
نگارخانه فردوسی: مشهد، خیابان ابن سینا، سه راه ادبیات، فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد