نمایشگاه عکس «روزمرگی» برگرفته از آثار هفت عکاس ایرانی است که در شهر گراتس کشور اتریش برگزار می‌شود. کیوریتوری این نمایشگاه را مریم محمدی بر عهده داشته و آثارش در کنار آثار سارا ساسانی، اعظم شادپور، سمانه غلام‌نژاد، نازلی عباسپور، مریم مجد و مهناز میناوند به نمایش گذاشته شده‌اند.

مریم محمدی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته عکاسی و مدیا از کشور اتریش است و طی ده سال فعالیت هنری و پژوهشی خود در این کشور، نمایشگاه‌های عکاسی و پروژه‌های هنری متعددی را در کارنامه خود دارد.

هنرمندان حاضر در این نمایشگاه در آثار خود، به زندگی روزمره و مسائل مرتبط با مفهوم روزمرگی پرداخته‌اند. مشخصه اصلی این نمایشگاه این است که علیرغم مشترک بودن موضوع محوری، این نمایشگاه، طیفی از عکس‌های مستند تا عکس‌های صحنه‌پردازی‌شده را شامل شده و جنبه‌های مختلف این مفهوم پیچیده‌ی دنیای امروز در این آثار به تصویر کشیده‌ شده‌اند. هنرمندان حاضر در این نمایشگاه با وجود اینکه همه در یک جغرافیا متولد شده، پرورش یافته و زندگی کرده‌اند، توانسته‌اند در آثار خود تفاسیر متفاوتی از «روزمرگی» را ارائه کنند.

در کنار نمایش آثار، رویدادها و کارگاه‌‌های مختلفی نیز برگزار می‌شود که از این میان می‌توان به بحث و گفتگو در خصوص روزمرگی در شرق، واکاوی روزمرگی در غرب طی دوران مختلف و برگزاری تور نمایشگاه توسط کیوریتور برای دانشجویان رشته‌های مختلف اشاره کرد.

این نمایشگاه از ۲۲ اسفند ۹۷ تا ۵ اردیبهشت ۹۸ در انستیتوی علوم آسیایی آفرو(Afro) شهر گراتس اتریش برگزار می‌شود.