انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران طی فراخوانی از عکاسان برای شرکت در اولین دوره مسابقه عکاسی «برگ‌ریزان تهران» دعوت به عمل می‌آورد.

به گزارش روابط عمومی مسابقه عکس «برگ‌ریزان تهران»، انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مسابقه عکس «برگ‌ریزان تهران» را در دی ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌کند. این مسابقه دربرگیرنده‌ی عکس‌هایی در محدوده‌‌ی ‌شهر تهران و در مکان‌های عمومی، فضاهای شهری، زندگی روزمره، طبیعت شهری، مبلمان شهری و بیانگر جلوه‌های پاییزی طبیعت در پاییز شهر تهران است. از علاقمندان و هنرمندان عکاس دعوت می‫شود تا با مشارکت در برگزاری این رویداد عکاسی با بهره‌گیری از رسانه‌ عکس رویکرد فرهنگی و هنری خود را نسبت به طبیعت شهری تهران در معرض دید و نظر شهروندان تهرانی و جوامع شهری ایران در سطح ملی قرار دهند.

اهداف جشنواره

 • تشویق و کمک به تولید آثار عکاسی از برگ‌ریزان پاییز تهران
 • رویکرد عکاسانه به زیبایی‌ها و ویژگی‌های فصل پاییز در شهر تهران
 • زمینه‌سازی برای تبادل تجربه و استفاده از اطلاعات تخصصی بین شرکت‌کنندگان از طریق ایجاد فضای سالم رقابتی

شیوه اجرا

به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کوید ۱۹ (کرونا) نمایشگاه آثار منتخب در زمان مناسب که از سوی ستاد مقابله با کرونا اعلام خواهد شد در یکی از نگارخانه‌های تهران در زمستان ۱۳۹۹ برگزار و به تمامی راه‌یافتگان به مسابقه گواهی شرکت و یک نسخه فایل دیجیتال کتاب این دوره اهداء می‌شود.

مراسم اختتامیه در تهران و بر اساس موازین اعلام‌شده از سوی ستاد کرونا اطلاع‌رسانی و برگزار می‌شود.

جوایز

الف) پنج عکاس برگزیده
تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ ۵ میلیون تومان جایزه نقدی

ب) پنج عکاس شایسته تقدیر
۳ تقدیر از سوی سازمان زیباسازی
۲ تقدیر از سوی هیأت داوران
دیپلم افتخار و مبلغ ۱.۵ میلیون تومان جایزه نقدی

شرایط شرکت در رقابت

 1. این مسابقه به‌صورت تک‌عکس برگزار می‌شود.
 2. متقاضیان می‌توانند حداکثر ۷ اثر خود را با حجم حداقل ۳ مگابایت و حداکثر ۵ مگابایت به طوری که قابلیت چاپ در سایز بزرگ (۶۰ x 90) را داشته باشد با رعایت مقررات اعلام شده در سایت جشنواره بارگذاری کنند.
 3. به راه‌یافتگان نمایشگاه به ازای هر اثر منتخب مبلغ ۴ میلیون ریال و گواهی شرکت از سوی دبیرخانه اهدا می‌شود. (این آثار در آرشیو سازمان زیباسازی برای مصارف تبلیغی استفاده خواهد شد.)
 4. این مسابقه در محدوده شهر تهران برگزار می‌شود و شرکت‌کننده می‌بایست مکان عکس را در سایت ثبت کنند. شرکت برای همه شهروندان تهرانی، مسافران داخلی، ساکنان و گردشگران خارجی در تهران آزاد است و شرکت‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به وبسایت جشنواره به نشانی nips.org.ir پس از ثبت نام، آثار خود را برای حضور و شرکت در مسابقه بارگذاری کنند.
 5. عکس‌های ارسالی که دارای امضاء، پاسپارتو، قاب، تاریخ، لوگو، واتر مارک، حاشیه خطی یا  هرگونه نشانه‌های تصویری دیگر باشند و همچنین عکس‌های دستکاری‌شده (کولاژ ـ فتومونتاژ)، پذیرفته نخواهد شد. این موارد توسط دبیرخانه از داوری حذف خواهند شد.
 6. هرگونه اصلاح و تنظیم نور عکس تا حدی که سندیت عکس را مخدوش نکند، آزاد است.
 7. برگزارکننده توصیه می‫کند که آثار ارسالی مربوط به سال اخیر باشد. شایسته است آثاری که در جشنواره‌ها و مسابقات دیگر حائز رتبه شده و یا جایزه گرفته‫اند به این مسابقه ارسال نگردد.
 8. شرکت‌کنندگان می‌بایست فایل آثار خود را تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه  ۳۰  آذرماه ۱۳۹۹ بر اساس قوانین اعلام‌شده در سایت بارگذاری کنند.
 9. ارسال اثر به این مسابقه به منزله‌ی اعلام مالکیت اثر توسط ارسال‌کننده است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده‌ی شرکت‌کننده بوده و تصمیم‌گیری در مورد آن بر عهده‌ی دبیرخانه است.
 10. برگزارکننده حق استفاده از آثار پذیرفته‌شده را برای استفاده در کاتالوگ، پوستر و اقلام تبلیغی مرتبط دارد.
 11. آثار ارسالی پذیرفته‌نشده عودت نمی‌شوند و پس از داوری از وبسایت جشنواره حذف می‌شوند.
 12. اطلاعات فرم ثبت‌نام و عناوین آثار در تهیه‌ی مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از این رو مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده‌ی شرکت‌کننده است.

شورای سیاست‌گذاری

دکتر برزین ضرغامی، شاپور دیو سالار، محمدمهدی رحیمیان

دبیر

ساعد نیک‌ذات

هیأت داوران

ابراهیم صافی، مهدی وثوق‌نیا، گلریز خانعلی‌زاده

گاه‌شمار مسابقه

 • آغاز ثبت نام: از ساعت ۰۰:۰۰ بامداد روز شنبه ۱۵آذرماه ۱۳۹۹
 • پایان ثبت نام: ساعت ۲۴ روز جمعه ۵ دی ماه ۱۳۹۹   
 • انتخاب نهایی آثار: روز چهارشنبه و پنجشنبه ۱۰و ۱۱ دی ماه ۱۳۹۹   
 • اطلاع‌رسانی پذیرفته‌شدگان: روز جمعه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹   
 • اختتامیه و اهداء جوایز: پنج‌شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۹ (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام  می‌شود.) 
 • نمایشگاه: ۲۵ دی ماه تا ۳ بهمن ماه ۱۳۹۹ (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام  می‌شود.) 

وبسایت مسابقه

nips.org.ir

نشانی دبیرخانه

انجمن عکاسان ایران به نشانی تهران، خیابان خردمند جنوبی، خیابان نوشهر، پلاک ۱۵، ساختمان شماره ۲ خانه هنرمندان ایران، واحد ۸ تلفن: ۸۸۳۱۳۰۸۹ (۰۲۱) از ساعت ۱۰ تا ۱۴