پرتره‌ای تاریخی مربوط به دهه ۱۸۵۰ میلادی به همراه نسخه‌ای از آن که رنگی شده است    

     
   شاید روزی که ژورف نیپس اولین عکس تاریخ را ثبت کرد هیچگاه تصور نمی‌کرد که عکس و عکاسی تبدیل به صنعتی اینچنین عظیم در دنیا شود. 

      شاید سال‌ها پیش در روزهای اولیه ورود عکاسی تصور اینکه روزی بتوان عکس را به صورت رنگی گرفت امری محال به نظر می‌رسید. برای غلبه بر این محدودیت بود که بعضی از عکاسان پس از گرفتن عکس به صورت سیاه و سفید اقدام به رنگ کردن آن به شیوه دستی می‌کردهاند. 

   
     امری که در آن سال‌ها کاری دشوار بود و نتیجه نهایی خیلی خوبی هم نداشت به کمک پیشرفت فناوری و به وجود آمدن نرم‌افزار‌ها و اپلیکشن‌های مختلف تبدیل به کاری جالب و جذاب شد. 

     
    به تازگی موسسه reddit در پروژه‌ای با عنوان COLORIZED HISTORY با کمک کاربران خود عکس‌هایی سیاه و سفید را که مربوط به وقایع مهم تاریخی می‌شوند یا به دلیل ویژگی‌های فنی از آثار مهم تاریخ عکاسی به شمار می‌روند را به صورت رنگی منتشر می‌کند. 

   
     در این مجموعه عکس‌هایی از جنگ‌های جهانی، شخیصت‌های فرهنگی و سیاسی حتی عکسی معروف از رابرت کاپا هم دیده می‌شود. عکس‌های کامل این مجموعه را روی وبسایت این پروژه ببینید. دانشکده نیروی هوایی آمریکا – آلاباما – ۱۹۴۱ مسابقه چوگان با ماشین – ۱۹۱۵لوئیس آرمسترانگ و همسرش در مصر – ۱۹۶۱ پابلو پیکاسو – نقاش – سال نامعلومپرتره‌ای از وینستون چرچیل، نخستوزیر مقتدر بریتانیا – سال ۱۹۴۱آزمایش جلیقه ضد گلوله – سال ۱۹۲۳جنگ‌های داخلی آمریکا – سال ۱۸۶۳آلبرت انیشتن و فردی که احتمالا پزشک اوست – سال ۱۹۵۰آتشسوزی کشتی هیندنبورگ – نیوجرسی- ۱۹۳۷محمدعلی کلی و مالکوم ایکس – ۱۹۶۳پرتره‌ای تاریخی از برادران لومیرخانوادهایی برای پیکنیک به ساحل ساراسوتا در فلوریدا آمدهاند – ۱۹۴۱چارلی چاپلین و هلن کلر نویسنده آمریکایی – ۱۹۱۹پرتره‌ای تاریخی از سر چالرز داروین برافراشتن پرچم آمریکا در جزیره ایووجیما – ۱۹۴۵اردوگاه آلمان نازی برای اسرای جنگ جهانی دوم – ۱۹۴۵انفجار در کارخانه روغن نباتی و مسدود کردن جاده توسط نیروهای نظامی، تگزاس- ۱۹۴۷جسد سرباز آمریکایی کشته شده در نبرد خانه به خانه – ۱۹۴۵دو کودک در حال بازی هنگام تمرین رژه سربازان آمریکایی – ۱۹۴۳سرخ پوستی سوار بر اسب – حدود سال ۱۹۰۵ – عکس ادوارد کرتیس