photokina3.jpg

در کنار نمایشگاه‌های عکس متعددی که هم‌زمان با برپایی نمایشگاه فتوکینا، در مراکز فرهنگی ‏هنری شهر کلن مانند موزه لودویک برپا شده شرکت‌های بزرگ و نام‌های مطرح صنعت عکاسی نیز ‏در کنار معرفی و ارائه محصولات جدید خود، سالن‌های بزرگی را به نمایش عکس از عکاسان ‏مختلف و سوژه‌های متنوع اختصاص داده‌اند.
کداک بخش وسیعی از دیوارها و راهرو های سالن پنج نمایشگاه را به نمایش آثاری از عکاسان مختلف اختصاص داده است. کداک آخرین تکنولوژی چاپ خود را در چاپ این عکس‌ها به کار برده ‏و برپایی نمایشگاه عکس را برای معرفی این تکنولوژی انتخاب کرده است.‏
عکس‌های نمایشگاه کداک را عکس‌های مستند اجتماعی، طبیعت، مد، پرتره و تبلیغاتی تشکیل می‌‏دهند.
کانن هر چند مانند کداک در سالن اصلی نمایشگاه خود به نمایش عکس نپرداخته است اما در چند ‏نمایشگاه به عنوان حامی یا برگزار کننده مسابقه عکس حضور دارد.
یکی از این نمایشگاه‌ها با عنوان “جهان ما” مسابقه عکسی است که از سوی سازمان ملل و به ویژه ‏برای کودکان و نوجوانان و با حمایت کانن برگزار می‌شود.
عکس‌های این نمایشگاه را کودکان و نوجوانانی از سراسر جهان و بیشتر با نگاهی نگران به محیط ‏زیست و آینده محل زندگی خود تهیه و در مسابقه شرکت کرده اند. ‏
نمایشگاهی نیز از عکس های برگزیده آخرین مسابقه “عکاس مد برتر” که کانن آن را برگزار می‏کند، در نزدیکی نمایشگاه عکس” دنیای ما” برپا شده است.
نیکون هر چند نمایشگاه عکس محدود تری نسبت به سایرین برگزار کرده اما به عکاسان بزرگ و ‏سرشناسی چون ‏Frants Lanting‏ پرداخته است و مجموعه ای از بهترین آثار این عکاسان را در ‏”جعبه های نور” با عنوان نیکون گالری به شکلی جذاب در برابر بازدید کنندگان قرار داده است.
فوجی نیز در سالن بسیار بزرگ و سبز رنگ خود در کنار معرفی سخت افزارهای مختلف به نمایش ‏پراکنده عکس‌هایی که بیشتر آنها از طبیعت تهیه شده اند پرداخته است.