Tomygal1_1.jpg

مدت ها است که دیگر دوربین های پولاروید در انباری ها خاک می خورند.با ورود دیجیتال به عرضه عکاسی دوربین های نگاتیوی و پلاروید دیگر عملا مشتری چندانی ندارند.در چند سال اخیر اکثر کارخانجات تولید نگاتیو هم کم کم خط تولید خود را جمع آوری کرده و دیگر نگاتیو تولید نمی کنند.مدتی پیش هم تولید فیلم های پولاروید تقریبا تمام شد و فقط از آن دوران خاطرات شیرینی به جا مانده است.
این روزها عادت کرده ایم که عکس ها را فقط تهیه کنیم و در مدیاهای ذخیره سازی نگهداری کنیم و هر از گاهی بر روی مونیتور یک نگاه به آن بیاندازیم.چاپ بیشتر برای کسانی است که مستقیما دست اندر کار عکاسی هستند اما کاربران عادی که همیشه دوست دارند عکس های خانوادگی و دسته جمعی و خاطرات خود را ببینید بیشتر به سمت استفاده از کامپیوتر ها و تلویزیون ها رفته اند.

Tomygal2_1.jpg

به همین دلیل کمپانی های بزرگ ( مثل سونی و کانن و نیکون و … ) بر روی دوربین های خود خروجی های با کیفیت HDMI را تعبیه کرده اند تا لذت دیدن تصاویر با کیفیت فراوان حاصل شود.اما باز هم آرزو و خاطرات پولاروید هنوز هم زنده است. خوب Tomy Xiao برای علاقمندان به آن دوران و طرفداران عصر دیجیتال محیا شده است.
یک دوربین ۵ مگاپیکسلی به همراه یک پرینتر!
این دوربین قابلیت عکاسی با رزلوشن ۵مگاپیکسل را دارد و به صورت Internal یک عدد پرینتر با تکنولوژی شرکت Zink نیز در آن تعبیه شده است.
این پرینتر قابلیت چاپ تا ابعاد ۲در۳ اینچ و یا ۵ در ۷.۶سانتیمتر را دارد.